Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Vyhledávač letenek Skyscanner

Mezi cestovateli je vyhledávač letů Skyscanner nejen dobře známý, ale také hojně používaný. Jeho začátky sahají do roku 2003 a od té doby stihl své webové stránky přeložit do desítek jazykových mutací, vytvořit mobilní aplikaci a navázat spolupráci s více než 1000 světových společností. A zdaleka ne pouze s těmi leteckými. V tomto článku si ho představíme blíže.

Vyhledávač letů Skyscanner - vyhledávač letenek

Sídlo: Londýn, Velká Británie | Vznik: 2003

Vyhledávání a filtrování

Začneme tím, s čím se jako cestovatel setkáte nejdříve – s vyhledáváním, filtrováním a dostupnými parametry. Ačkoliv se jedná o zahraniční vyhledávač letenek, můžete si webové stránky přepnout do českého jazyka. To je velká výhoda, pokud nemluvíte anglicky. Základní filtrování se zeptá na místo/datum odletu a příletu, počet cestujících a cestovní třídu.

Součástí základních parametrů je rovněž políčko Přímé lety, které vám po zaškrtnutí vyhledá pouze lety bez přestupů. Nevíte-li, kam se vydat, využijte možnost Objevujte svět. Skyscanner vám nabídne nejvýhodnější lety do světových destinací, z nichž můžete vybírat. Pokud nevíte ani konkrétní datum vaší cesty, lze vyhledávat lety v rámci celého měsíce.

Pokročilé filtrování nabízí navíc typ letenky, možnost přidat k vyhledávání letiště v krátké vzdálenosti od zadaných míst, výběr mezi konkrétními dopravci či upřesnění trvání cesty.

Screen Skyscanner1 - vyhledávač letenek Skyscanner

Nabídka letů

Vyhledávači Skyscanner nelze upřít jeho širokou nabídku letů. Ať už se chcete vydat kamkoliv, máte téměř jistotu, že zde narazíte na nějaký let. Máte dokonce možnost filtrovat lety pouze s nižšími emisemi, na což vás i u konkrétních nabídek upozorňuje sám. Navíc vám kromě letů dokáže pomoci také s vyhledáním ubytování a pronájmu auta v destinaci.

Stinnou stránkou široké nabídky letů jsou navázané spolupráce. Skyscanner není přímým prodejcem letenek, a přesměruje vás tedy na jiné prodejce. Vzhledem k množství letů se ale ne vždy jedná o ověřené společnosti, proto se vyplatí ostražitost. Předem si je prověřte.

Screen Skyscanner2 - vyhledávač letenek Skyscanner

Ceny letenek

Ceny letenek na Skyscanneru se nám těžko zobecňují. Můžeme si znovu připomenout spolupráci s nespočtem prodejců, díky nimž máte možnost narazit i na velice výhodné nabídky. Jejich důvěryhodnost si ale vždy před rezervací ověřte. Abyste měli jistotu nejnižších cen, můžete si nalezené lety seřadit právě podle jejich ceny.

Pokud prozatím nemáte v plánu žádnou konkrétní cestu, ale čekáte na akční nabídku, můžete využít možnosti zasílání upozornění na cenu. Zajímavé nabídky vám budou poté pravidelně chodit na e-mail, a vy máte alespoň jistotu, že se o ní dozvíte mezi prvními.

Screen Skyscanner3 - vyhledávač letenek Skyscanner

Služby a zákaznický servis

Skyscanner se dlouhodobě drží na prvních příčkách v oblíbenosti mezi cestovateli, od kterých si také vysloužil tisíce kladných hodnocení. Pokud si na stránkách vytvoříte účet, budou k vám jeho služby ještě přívětivější. To samé platí také o mobilní aplikaci, která je stejně jako webovky přehledná a je radost ji používat. Plánované cesty budete mít na jednom místě.

Nepříjemný moment zažijete ve chvíli, kdy nastane nějaký problém s letem. Jakožto pouhý vyhledávač letenek vám nedokáže poskytnout takovou míru zákaznické podpory, jakou byste v těchto situacích potřebovali. Je pak tedy nutné se obrátit na leteckou společnost a vyřešit vše přímo s ní. Jak se ale zdá, cestovatelům to v používání Skyscanneru nijak nebrání.

K cestování patří i shánění informací o dané destinaci, čehož si je Skyscanner vědom. Proto si na stránkách můžete přečíst zajímavosti a praktické tipy o městech a zemích po celém světě.

Screen Skyscanner4 - vyhledávač letenek Skyscanner

Klady
  • Celosvětový vyhledávač
  • Nabídka ekologických letů
  • Mobilní aplikace
  • Letenky, hotely i půjčovna aut
Zápory
  • Není přímým prodejcem letů

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář