Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Afrika

Co si představíte, když se řekne Afrika? Pouště? Neúnosné horko? Všudypřítomnou chudobu? Je jisté, že svou roli budou hrát předsudky a právě poslední zmíněná věc bude rezonovat v myslích nás všech. Proto vás teď vyzýváme k jedinému – zapomeňte na všechno, co jste o Africe věděli. Podíváme se na ni z jiného světla. Z toho cestovatelského.

Geografie

Rozloha přesahující 30 000 000 km2 činí z Afriky třetí největší kontinent na světě. Rovník ji rozděluje na dvě nesouměrné části a právě rovníková oblast má na svědomí ty nejvyšší teploty. Osvěžení mohou přinést dva oceány – Indický a Atlantský. K Africe rovněž patří několik málo ostrovů.

Při svém putování Afrikou můžete narazit na neokoukanou faunu a flóru. Místní horské masívy, jezera a safari jsou velkým lákadlem. Na pozoru byste se měli mít před hyenami, hady, opicemi, krokodýly, ale i dalšími obyvateli zdejší divoké přírody.

Demografie a ekonomika

Demografie a celková sociální a ekonomická situace v Africe je velkým tématem. Jsou zde velké rozdíly mezi jednotlivými státy, ale také v rámci států. Zaznamenáte je při přejezdu z města na venkov, který se obvykle velmi liší. Je bohatá do počtu etnik i zastoupených jazyků, v některých státech je však úředním jazykem angličtina.

Nálepka nejméně ekonomicky rozvinutého kontinentu bohužel Africe stále náleží. Vyrovnává se s politickou nestabilitou a nedostatečnými příjmy. Nejlépe si vede Jihoafrická republika, Botswana a také Nigérie, životní úroveň většiny kontinentu však bohužel i nadále pokulhává.

Cestování po Africe

Afrika vás nemusí děsit, jen je důležité se náležitě věnovat přípravě na cestu. Dodržte doporučená očkování, pijte pouze balenou vodu a nechte si poradit od zkušených cestovatelů či průvodců. Mezi nejoblíbenější turistické cíle Afriky patří safari, národní parky nebo pouště.

Vydejte se s námi do těchto míst:

Kapverdské ostrovy

Egypt

Slon - Afrika