Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Afrika

Co si představíte, když se řekne Afrika? Pouště? Neúnosné horko? Všudypřítomnou chudobu? Je jisté, že svou roli budou hrát předsudky a právě poslední zmíněná věc bude rezonovat v myslích nás všech. Proto vás teď vyzýváme k jedinému – zapomeňte na všechno, co jste o Africe věděli. Podíváme se na ni z jiného světla. Z toho cestovatelského.

Dostupná exotika

Kapverdské ostrovy jsou synonymem pro exotiku, která je blíže, než byste čekali. Nabízí nekonečné pláže.

Celoroční destinace

Oblíbená celoroční destinace, která je vhodná pro celé rodiny. Zaleťte si za podmořským životem a památkami.

Geografie

Rozloha přesahující 30 000 000 km2 činí z Afriky třetí největší kontinent na světě. Rovník ji rozděluje na dvě nesouměrné části a právě rovníková oblast má na svědomí ty nejvyšší teploty. Osvěžení mohou přinést dva oceány – Indický a Atlantský. K Africe rovněž patří několik málo ostrovů.

Při svém putování Afrikou můžete narazit na neokoukanou faunu a flóru. Místní horské masívy, jezera a safari jsou velkým lákadlem. Na pozoru byste se měli mít před hyenami, hady, opicemi, krokodýly, ale i dalšími obyvateli zdejší divoké přírody.

Demografie a ekonomika

Demografie a celková sociální a ekonomická situace v Africe je velkým tématem. Jsou zde velké rozdíly mezi jednotlivými státy, ale také v rámci států. Zaznamenáte je při přejezdu z města na venkov, který se obvykle velmi liší. Je bohatá do počtu etnik i zastoupených jazyků, v některých státech je však úředním jazykem angličtina.

Nálepka nejméně ekonomicky rozvinutého kontinentu bohužel Africe stále náleží. Vyrovnává se s politickou nestabilitou a nedostatečnými příjmy. Nejlépe si vede Jihoafrická republika, Botswana a také Nigérie, životní úroveň většiny kontinentu však bohužel i nadále pokulhává.

Cestování po Africe

Afrika vás nemusí děsit, jen je důležité se náležitě věnovat přípravě na cestu. Dodržte doporučená očkování, pijte pouze balenou vodu a nechte si poradit od zkušených cestovatelů či průvodců. Mezi nejoblíbenější turistické cíle Afriky patří safari, národní parky nebo pouště.

Vydejte se s námi do těchto míst:

Kapverdské ostrovy

Egypt

Slon - Afrika