Staňte se novinářem v gruzínském Tbilisi!

0
249

Be International hledá mladou posilu do časopisu REC Magazine. Práce bude součástí Evropské dobrovolné služby v Tbilisi. Dobrovolník nebo dobrovolnice se přidá k další české dobrovolnici, která se už do Gruzie těší. Vašim společným úkolem bude od dubna 2016 do února 2017 vyhledávat nemainstreamová témata a vyprávět příběhy místních obyvatel skrze gruzínský on-line časopis pro mladé lidi. Uzávěrka přihlášek je 27. března.

Proč REC Magazine a Gruzie?

REC Magazine funguje pod partnerskou organizací Youth Association Droni. Časopis podporuje mladé akční lidi v Gruzii v rozvoji jejich schopností občanských novinářů. Tento typ žurnalismu umožňuje každému občanovi informovat o společenském dění. Upřednostňuje nemainstreamová témata, na která se v běžných médiích nedostává. Občanský žurnalismus vypráví příběhy místních obyvatel.

Gruzie se stala zemí zaslíbenou pro mladé, kteří hledají svobodu a nezávislost. Jako země, známá pro svou pohostinnost a otevřenost vůči hostům, má rozhodně co nabídnout.

Požadavky na uchazeče

  • Věk mezi 18-30 lety
  • Pobyt v české republice
  • Ucházející znalost angličtiny
  • Motivace a odhodlání učit se
  • Chuť prozkoumat společenská a kulturní zákoutí Gruzie
  • Touha realizovat své nápady v časopise pro mladé

O čem je a o čem není tato EVS?

EVS není humanitární misí, charitou ani pracovním úvazkem. Je to prostor pro vaše učení. Stanete se dobrovolníkem nevládní neziskové organizace Droni. Budete mít čas pro sebe a cestování, ale očekává se od vás iniciativnost a angažovanost v rámci časopisu.

Před odjezdem vás připraví koordinátorka Be International Klára Berg a na místě se o vás postará autorka této EVSky a koordinátorka za Droni Lela Bernátová. Obě dvě za sebou mají Evropskou dobrovolnou službu v Gruzii.

V Tbilisi vám bude zajištěno spolubydlení s dalšími dobrovolníky a budete podporováni při hledání témat a psaní pro časopis. Kromě bydlení pokrývá EVS grant také cestovní náklady, kapesné, pojištění a stravu.

Uzávěrka přihlášek je 27. března.

Kompletní informace naleznete v tomto infopacku.

Kontakty v případě jakýchkoliv dotazů:

  • lela.bernatova@gmail.com (organizace Droni)
  • evs@beinternational.cz či telefonu 736 425 829 (organizace Be International).

Gaumarjos!

Zdroj: Be International

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here