Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Blíží se deadliny pro krátkodobé podzimní projekty Evropského centra mládeže!

Evropské centrum mládeže Břeclav (zkráceně EYCB – European youth centre Břeclav) nabízí pravidelně velkou řadu tematických krátkodobých zahraničních pobytů po celé Evropě. Výhodami jsou délka výjezdu (většinou kolem 1-2 týdnů), atraktivita lokality, procvičení angličtiny, velmi nízké náklady a tematické programy. Jelikož se uzávěrky pro všechny podzimní projekty blíží mílovým krokem, poskytujeme zde základní informace, které EYCB zveřejnilo na svých internetových stránkách.

Proces přihlašování je přitom velmi jednoduchý – stačí si vybrat některý z nabízených projektů a vyplnit přihlášku před stanoveným deadlinem. Je nutné podotknout, že tým EYCB po termínu provádí výběrové řízení, a rozhodnutí o tom, zda jste byli či nebyli pro projekt vybráni, se dozvíte do pár dní.

Co je úplně nejlepší na tomto druhu projektů, je samotná cena. Projekty jsou spolufinancovány programem ERASMUS+ a v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady, avšak v tomto případě je dána konkrétní cenová hladina a zbytek doplácí účastník. I přesto se ale nejedná o velkou částku a za ten zážitek z poznání nové země, to rozhodně stojí.

Projekty jsou koncipovány tak, že se každého „kurzu“ zúčastní malá skupinka (někdy i jen jednotlivci) z několika zemí, takže během doby konání projektu navážete kontakty s mnoha lidmi po celé Evropě, ze kterých často vznikají i dlouhodobá přátelství.

Aktuálně EYCB aktuálně shání zájemce o projekty uvedené níže. Nabídek je ale mnohem více! Seznam všech podzimních projektů naleznete zde.

1) What’s So Hot About Climate Change: Road to Paris – Dublin, Irsko, 20. – 23. říjen. Jedno volné místo. Věkový limit pro účastníky: 16-18 let.

2) I’m Important Because I’m Myself – Mazeikiai, Litva, 25.-31. říjen, výměna mládeže. Věkový limit pro účastníky: 14-18 (group leader: 18+). Přihlašování do: 24. září

3)  You(th) Can Do It! – Ankara, Turecko, 9. – 17. listopad, tréninkový kurz. Přihlašování do: 27. září

4) E for Equality – Lviv, Ukrajina, 18. – 25. listopad, tréninkový kurz. Přihlašování do 27. září.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář