Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Za českými krajany do Brazílie – zapoj se do dobrovolnického projektu

16. 6. 2016 aktualizováno

Prožij nezapomenutelné 3 týdny mezi potomky československých osadníků! Umožni jim setkání s krajany a nadchněte je pro objevování jejich kořenů. Poznej místní kulturu, věnuj svůj volný čas smysluplnému projektu. Vedle dokončovacích prací na kapličce v Pamětním centru Jindřicha Trachty se zapojíš do tvorby komunitního dokumentárního divadla a budeš objevovat “story Bataypory” a jejích obyvatel.

Základní informace

Termín: 29. 8. – 16. 9. 2016
Název: Za krajany do Bataypora (SDA 007)
Počet dobrovolníků: 3 + 1 vedoucí
Ubytování a strava: v rodinách

Místo: Město Bataypora leží ve státě Mato Grosso do Sul, přibližně 5 hodin cesty autobusem od jeho hlavního města Campo Grande a 10 hodin autobusem od města Sao Paulo, kde je mezinárodní letiště.

Bataypora byla založena Janem Antonínem Baťou uprostřed pralesa v roce 1953 jako poslední ze čtyř tzv. „Baťových měst“. V současné době má Bataypora i s venkovskou zónou přibližně 10 000 obyvatel.

Co bude náplní workcampu?

Manuální část:

Dobrovolníci budou realizovat dokončovací práce na budově Kapličky pro její slavnostní inauguraci (předběžně plánovanou na říjen 2016), upravovat zelené plochy v okolí kapličky a malovat Moravskou bránu vedoucí do Pamětního Centra.

Divadelní část:

Druhou částí workcampu je příprava komunitního divadelního představení a jeho premiérové uvedení přímo v Bataypora. Vyrazí mezi starousedlíky i novousedlíky a vyslechnou si jejich povídání. Budou objevovat “story Bataypory” a jejích obyvatel, stejně jako příběhy českých dobrovolníků a míst, odkud pocházejí. Premiéru pak uspořádáme jako komunitní slavnost.

Workcampu se zúčastní v pozici vedoucí zkušená lektorka a režisérka komunitních divadelních projektů Martina Čurdová, která účastníky odborně povede divadelní částí programu.

Bataypora

 

Před odjezdem ještě počítej s přípravným setkáním, které se uskuteční v termínu 24. – 26. června v Nymburce.

Máš otázky? Napiš Evě na [email protected].

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

INEX-SDA
INEX-SDA

Jsme nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Naším posláním je prostřednictvím dobrovolnických projektů, vzdělávacích programů a kampaní podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu nejen v Čechách, ale i na celém světě.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář