Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Pojeďte pomáhat do Malého Tibetu

9. 1. 2016 aktualizováno

Organizace Brontosauři v Himálajích přináší nabídku dobrovolnických aktivit v Malém Tibetu, v rámci které můžete pomáhat na stavbě, vyučovat děti, realizovat libovolný vzdělávací projekt nebo odborně asistovat při rozvoji školy. Vyjet pomáhat můžete na dobu 14 dnů až půl roku. Ačkoli nejvíce dobrovolníků jezdí pomáhat během léta, různé dobrovolnické jsou vypsány po celý rok. V případě zájmu o prázdninové dobrovolnictví je však třeba si pospíšit, neboť uzávěrka je již 17. ledna 2016.

Možnosti dobrovolnictví

  • Prázdninový dobrovolník – čtrnáctidenní dobrovolnický pobyt na začátku letních prázdnin. Mezi hlavní činnosti patří výuka nebo pomoc na stavbě bez velkých nároků na schopnosti dobrovolníků.
  • Akademický dobrovolník – minimálně jednoměsíční dobrovolnický pobyt pro zájemce s pedagogickými zkušenostmi nebo vzděláním. Hlavní činností je školní výuka realizovatelná kdykoliv v průběhu školního roku.
  • Odborný asistent – individuálně dlouhý pobyt pro zájemce s praxí v požadovaném oboru/oblasti. Náplní práce je rozvoj kapacity zaměstnanců školy v plánování a realizaci rozvoje školy.
  • Ostatní – Další dobrovolnické pozice – např. zdravotník, fotograf/novinář, učitel IT na zimní prázdniny, sběrač příběhů apod.

Jednotlivé dobrovolnické funkce mohou být navzájem kombinovány, například akademický dobrovolník může zároveň pracovat i jako odborný asistent nebo prázdninový dobrovolník se po skončení může stát akademickým dobrovolníkem.

Financování

Náklady spojené s dopravou a pobytem v Himalájích se dobrovolníci zpravidla platí sami. Celkové výdaje se skládají z cestovních nákladů, které se pohybují kolem 25 tisíc a jsou jednotné pro všechny dobrovolnické kategorie, a režijních nákladů (poplatky, jídlo, ubytování apod.), které se liší v závislosti na typu pobytu. Průměrné náklady dobrovolníků za celý pobyt se pohybují kolem 30 až 35 tisíc Kč.

Požadavky

  • Prázdninový dobrovolník učitel – schopnost vést výuku v angličtině na téma, které si vybere.
  • Prázdninový dobrovolník pomocník na stavbě – schopnost základní komunikace v angličtině.
  • Akademický dobrovolník – vzdělání nebo praxe v pedagogice popřípadě odpovídající dovednosti k vedení zamýšlené výuky.
  • Odborný asistent – praktické zkušenosti v oblasti, ve které chce odborně asistovat. Schopnost dorozumět se v angličtině při výkonu své funkce (tj. tesař nemusí mít tak dobrou angličtinu jako učitel, ale musí bez problému rozumět při komunikaci s místními ohledně stavby).

Uzávěrka přihlášek

  • Prázdninové dobrovolnictví – 17. 1. 2016.
  • Akademičtí dobrovolníci/Odborní asistentinemají stanoveno konkrétní datum, nicméně organizace usiluje o to obsadit vypsané pozice na počátku roku (tj. zhruba do konce února)

 

Úvodní obrázek: Monika Navrátilová

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář