Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Nabídka zahraničních programů organizace YMCA ČR

30. 1. 2016 aktualizováno

Křesťanské sdružení mladých lidí (Young Men´s Christian Association – zkráceně YMCA) má přes 58 milionů členů a pracuje ve 119 zemích světa, což z ní dělá největší a nejrozšířenější mládežnickou organizaci na světě. Je otevřena všem lidem bez rozdílu pohlaví, náboženského vyznání, rasy, sociálního postavení, fyzických i duševních schopností a jejím posláním je přispívat ke zdravému, odpovědnému a radostnému životu lidí ve společnosti.

YMCA nabízí pestrou paletu aktivit pro trávení volného času dětí a mládeže. Kromě programů v Čechách jako jsou kroužky, kluby, oddíly, tábory, výstavy, školení a jedno- a vícedenní akce, nabízí i účast na řadě zahraničních dobrovolnických projektů, festivalů, školení, seminářů, výměny mládeže a táborů.

Aktuální nabídka zahraničních programů

Outdoorové centrum Lakeside (Anglie)

V současnosti se můžete hlásit na jarní a letní sezónu do YMCA Lakeside, kde můžete od února do listopadu pracovat jako dobrovolníci v outdoorovém centru umístěném uprostřed anglických lesů u velkého jezera. Náplní práce je práce v kuchyni, vydávání outdoorového náčiní ze skladu, pomoc při uklízení pokojů, či drobné technické práce. Na oplátku vám bude poskytnuto ubytování, jídlo a kapesné ve výši 45 liber týdně. Pojištění a cestu tam a zpět si hradíte ze svého. Věk účastníků je minimálně 18 let. Minimální délka pobytu je 2 měsíce.

Outdoorové centrum Greenhill (Severní Irsko)

Outdoorové centrum Greenhill v Severním Irsku nabízí možnost dlouhodobé dobrovolné služby v délce 10 – 12 měsíců nebo krátkodobého dobrovolnického pobytu od konce června do začátku září každého roku. Náplní práce je pomáhat při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež.  Mezi aktivity patří lukostřelba, stavění raftu, jízda na kanoích, lanové aktivity, lezecká stěna, orientační běh, horolezectví a teambuilding. Nově je nabízena možnost dlouhodobé dobrovolné služby v délce 9 – 12 měsíců v oblasti “hospitality“, což zahrnuje pomocné práce při úklidu, údržbě apod.

Nástupní data pro dlouhodobé pobyty jsou vždy v lednu, březnu a září, krátkodobý pobyt začíná poslední týden v červnu. Cestu tam a zpět a cestovní pojištění si hradí z vlastních zdrojů.

Letní mezinárodní program YMCA Romford (Anglie)

YMCA Romford na předměstí Londýna nabízí každý rok v létě (polovina července – konec srpna) možnost pracovat jako dobrovolník v jejich denních aktivitách pro děti a mládež. Náplní dobrovolnické práce je pomoc při volnočasových aktivitách s dětmi (výtvarné, sportovní a jiné aktivity). Na oplátku vám bude zajištěno ubytování, jídlo a kapesné 30 liber týdně. Cestu tam a zpět a pojištění si hradíte sami. Minimální věk účastníků je 18 let. Datum pobytu je vždy upřesněno během května daného roku, přičemž je nutné se zúčastnit celého pobytu.

Evropská dobrovolná služba (Slovensko)

V rámci Evropské dobrovolné služby YMCA nabízí:

  • 2 místa mladým lidem do 30 let v YMCA na Slovensku! Práce s dětmi v romských komunitách v Jelšavě a Liptovském Mikuláši od září 2016. Přihlášky nyní na [email protected].
  • 2 místa na 1 rok v Komunitním centru Reflect o. s. Stopy, které sídlí v Žilině. Dobrovolníci pracují v klubech (s dětmi, mládeží, maminkami, studenty středních škol) nebo spolupracují s místním sborem Církve Bratrské. OZ Stopy je svým zaměřením blízké ymce, projekt je vyzkoušen předchozími dobrovolníky, které je možné kontaktovat. Začátek EVS říjen 2015 – leden 2016, konec říjen – prosinec 2016. Hlaste se co nejdříve.

Obecné podmínky EVS na stránkách YMCA.

European YMCA Youth Workers Camp (Německo)

Na rok 2016 se připravuje 4. European YMCA Youth Workers Camp., který proběhne 23. – 30. července 2016 v Michelstadtu. Stále jsou 2 volná místa pro účastníky 16 – 25 let a 1 vedoucího staršího 18 let. Bydlet se nebude tentokrát na stromech, ale v chatkách, čekat můžete intenzivní program týkající se práce s mládeží, outdoorových aktivit (treehouse), sportovních aktivit, zážitkového učení a hudební tvořivosti (tensing). Jak se v Michelstadtu žilo na stromech v létě 2015 na Treehouse Leaders Trainee Camp 2015, se můžete podívat zde. Pokud máte zájem, přihlašujte se co nejdříve na [email protected].

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou na [email protected] nebo tel: 774 481 844.

Více informací zde.

Úvodní obrázek: YMCA National Centre, Lakeside

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář