Nabídka stipendijního programu„Historický dialog a zodpovědnost“ v New Yorku

0
123
Stipendium AHDA 2016

Zajímají vás lidská práva a práce s minulostí? Pak je tu pro vás stipendijní program Aliance pro historický dialog a zodpovědnost (Alliance for Historical Dialogue and Accountability) se sérii seminářů a workshopů, které vám poskytnou možnost zapojit se do vzdělávání, networkingu, projektové práce a akademického studia na téma historického dialogu.

Stipendijní program proběhne od 31. srpna do 16. prosince 2016 na Institutu pro lidská práva Columbijské univerzity v New Yorku. Stipendistům poskytne příležitost zdokonalit své praktické dovednosti ve fundraisingu, advokacii a vedení, rozvíjet hlubší porozumění a angažování se s minulostí a vypěstovat vzájemně výhodné vztahy se svými vrstevníky a s mezinárodními a neziskovými organizacemi sídlícími v New Yorku a Washingtonu D. C.

Program je určený zejména pro právníky, novináře, učitele, sociální pracovníky, umělce, badatele a další lidsko-právní aktivisty, kteří se zabývají tématy souvisejícími s minulostí jako jsou: „přechodná“ spravedlnost, historický dialog, studie pamětí, historická spravedlnost, orální historie či historické vzdělávání.

Účastníci jsou vybíráni na základě jejich předchozí pracovní zkušenosti, jejich odhodlání v oblasti lidských práv a možnostmi studovat na postgraduální úrovni. Studenti denního studia nebudou přijímáni, naopak jsou preferováni zájemci, kteří se nacházejí v polovině své kariéry a pracují na plný či částečný úvazek.

Uzávěrka přihlášek je 29. února 2016.

Více informací na http://humanrightscolumbia.org/ahda/fellowship/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here