Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Nabídka stipendijního programu„Historický dialog a zodpovědnost“ v New Yorku

1. 2. 2016 aktualizováno

Zajímají vás lidská práva a práce s minulostí? Pak je tu pro vás stipendijní program Aliance pro historický dialog a zodpovědnost (Alliance for Historical Dialogue and Accountability) se sérii seminářů a workshopů, které vám poskytnou možnost zapojit se do vzdělávání, networkingu, projektové práce a akademického studia na téma historického dialogu.

Stipendijní program proběhne od 31. srpna do 16. prosince 2016 na Institutu pro lidská práva Columbijské univerzity v New Yorku. Stipendistům poskytne příležitost zdokonalit své praktické dovednosti ve fundraisingu, advokacii a vedení, rozvíjet hlubší porozumění a angažování se s minulostí a vypěstovat vzájemně výhodné vztahy se svými vrstevníky a s mezinárodními a neziskovými organizacemi sídlícími v New Yorku a Washingtonu D. C.

Program je určený zejména pro právníky, novináře, učitele, sociální pracovníky, umělce, badatele a další lidsko-právní aktivisty, kteří se zabývají tématy souvisejícími s minulostí jako jsou: „přechodná“ spravedlnost, historický dialog, studie pamětí, historická spravedlnost, orální historie či historické vzdělávání.

Účastníci jsou vybíráni na základě jejich předchozí pracovní zkušenosti, jejich odhodlání v oblasti lidských práv a možnostmi studovat na postgraduální úrovni. Studenti denního studia nebudou přijímáni, naopak jsou preferováni zájemci, kteří se nacházejí v polovině své kariéry a pracují na plný či částečný úvazek.

Uzávěrka přihlášek je 29. února 2016.

Více informací naleznete zde.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář