HOLIDAYS THAT MATTER – Tři týdny v Kamerunu

0
466
holidays matter - kamerun

Projekt Holidays That Matter – Do It for Forest je třítýdenní pobyt pro skupinu lidí přicházejících převážně z Evropy a Kamerunu, zaměřený na otázky životního prostředí a udržitelného rozvoje, který se uskuteční v severozápadní oblasti Kamerunu od 20. června do 10. července 2016.

Kromě přímé pomoci při obnově pralesa skrze výsadbu stromů, se studenti zúčastní řady aktivit, které jim umožní rozšířit své znalosti o přírodním prostředí a otázkách udržitelného rozvoje: debaty, prezentace, skupinové projekty (během kterých budou vytvářeny nové nápady), stejně jako praktické workshopy představující alternativní udržitelné prostředky způsobů obživy jako je včelařství, výroba papíru, kompostování, navzájem propojí účastníky i místní komunitu.

Součástí programu je samozřejmě také poznávání flory a fauny během túr v horském mlžném lese, stejně jako výlety do vesnic a měst v regionu či účast na společenských a kulturních událostech, které účastníky přiblíží místní komunitě a jejich tradicím.

Projekt je organizován ve spolupráci šestice organizací se sídly v pěti zemích: Kedjom-Keku (hlavní koordinátor) a IAAS z České republiky, Comaid z Kamerunu, Futuro Digitale z Itálie, Asociación Prorise ze Španělska a International Insider z Velké Británie.

Více informací o projektu naleznete na:
http://kedjom-keku.com/en/do-it-for-forest-2/holidays-that-matter/

 

Úvodní foto: kedjom-keku.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here