Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Hledáš zkušenosti, které dají tvému životu úplně jiný rozměr? Vyjeď v létě na workcamp!

20. 2. 2017 aktualizováno

Za okny ještě stále řádí zima, ale ty už plánuješ, kam vyrazíš během letních prázdnin? Tuctová dovolená ani nezáživná brigáda tě nelákají? Chceš si odpočinout od sezení za počítačem a věnovat svůj čas smysluplné manuální práci? Lákají tě výzvy všeho druhu? Jestli chceš vyrazit do zahraničí, poznat partu skvělých lidí, procvičit si cizí jazyky a pomoci tam, kde je to potřeba, pak workcamp je přesně to, co hledáš!

„Workcamp je životní zážitek, který má nevyčíslitelnou hodnotu,”  řekl Jan, účastník jednoho z projektů v Rusku. A je to tak! Po pár týdnech v zahraničí budeš odjíždět s nevšedními vzpomínkami, spoustou nových přátel a pocitem dobře odvedené práce. Jde zkrátka o zkušenost, která dá tvému životu úplně nový rozměr. 

O co tedy jde?

Vyjeď v létě na workcamp!
Každý rok neziskové organizace po celém světě organizují stovky tzv. workcampů, pro které hledají dobrovolníky jako jsi ty. Tyto projekty trvají obvykle jeden až tři týdny a sejde se na nich parta mladých lidí z celého světa.  Společně pak pracují na různých projektech, v závislosti na tématu workcampu. Můžeš si tak vybrat, jestli budeš pomáhat třeba s rekonstrukcí tisíc let starého hradu, organizací hudebního festivalu nebo záchranou velryb v ohrožených oblastech. Ale tím to rozhodně nekončí!

Součástí workcampu není jen práce, ale také poznávání místní kultury a kultury ostatních dobrovolníků. Není proto divu, že každý Čech vyráží na workcamp s receptem na bramboráky v kapse. Ve volném čase je pro dobrovolníky naplánovaná spousta aktivit, od neobvyklých sportů a her, až po výlety v okolí, v rámci nichž se dostaneš na nespočet zajímavých míst, a poznáš tak danou zemi očima místních.

Tohle ti zkrátka žádná cestovka nedá!

Vyjeď v létě na workcamp!„Díky práci na festivalu jsem poznala město a místní komunitu úplně jinak, než kdybych město navštívila jako “obyčejná turistka” a jsem za to velmi vděčná. Určitě se na festival v budoucnu chystám znovu, ať už v rámci workcampu nebo na vlastní pěst,“ říká o své zkušenosti Karolína.

Díky workcampům můžeš procestovat polovinu světa. Záleží jen na tobě, jestli raději pojedeš do francouzských Alp, na pláž do Španělska nebo rušné metropole na Islandu. Pokud tě více lákají vzdálenější země, můžeš vyrazit například do Austrálie, Japonska či USA.

Hlavní sezónou pro workcampy je období letních prázdnin, ale nenech se zmýlit – přihlašování vrcholí několik měsíců předem, a to v únoru a březnu, kdy jsou šance na přijetí největší. Do zahraničí se můžeš vydat od 18 let, ale na mezinárodním workcampu v České reublice se zapojíš už od 15! Platíš jenom nízký poplatek za přihlášku, vlastní cestovní pojištění a dopravu na projekt a zpět.

Neváhej a přihlaš se už dnes! Workcampy se rychle plní.  V Tamjdemu ti s celým procesem pomůžeme a pokud vše půjde bez problémů, budeš do týdne až dvou vědět, jestli opravdu jedeš a budeš moct začít plánovat své nezapomenutelné léto!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Tamjdem
Tamjdem

Jsme nezisková organizace Tamjdem, o.p.s. V rámci našich dobrovolnických projektů vám nabízíme příležitost poznat zajímavé neziskovky v ČR a ve světě a na chvíli se vlastní fyzickou prací zapojit do jejich činnosti. Pomáháme těmto neziskovým organizacím a veřejně prospěšným projektům v rozvoji a naplňování jejich vizí. Věříme, že dobrovolnictví přináší výjimečné možnosti získat cenné životní zkušenosti, dovednosti i nové přátele. V České republice organizujeme tzv. Víkendovky – víkendové výjezdy na pomoc neziskovkám, kde potkáte i cizince; a workcampy – až dvoutýdenní projekty pro mezinárodní skupinu dobrovolníků. Do zahraničí na workcampy vysíláme ty, kterým je doma těsno.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář