Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Fulbrightova komise opět nabízí stipendia pro postgraduální studium a výzkum v USA

6. 4. 2016 aktualizováno

Studentům a absolventům vysokých škol, kteří k 1. září 2016 budou mít alespoň bakalářský titul, nabízí Komise J. W. Fulbrighta možnost vládního stipendia pro studium nebo výzkumu ve Spojených státech amerických.

Stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá životní náklady, školné do výše 15 tisíc dolarů, základní zdravotní pojištění a zpáteční letenku.

Uzávěrka, do které uchazeči musí odeslat on-line přihlášku a dodat další podklady pro výběrové řízení (3 doporučující dopisy, kopie studijních výsledků a výsledky požadovaných testů) je 1. září. Uzávěrky se vždy vztahují na následující akademický rok.

“Každý rok Fulbrightovo stipendium do USA podpoří kolem osmi studentů, a vzhledem k tomu, že obvykle obdržíme přibližně třicet kvalitních přihlášek, má dobrý student značnou šanci na úspěch,” říká ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková.

Cílem pobytu v USA může být absolvování celého studijního programu a získání titulu na americké univerzitě (kategorie “degree”) nebo pouze jednoroční hostování (kategorie “non-degree”). Nejobvyklejší kategorií je “visiting research student” určený pro práci na samostatném výzkumném projektu, např. dizertační práci. V tomto případě musí mít žadatel pozvání z instituce v USA.

O stipendium se mohou hlásit uchazeči všech oborů s výjimkou klinické medicíny a MBA. Přednost mají uchazeči, kteří v USA ještě dlouhodobě nestudovali.

Základním předpokladem pro získání stipendia jsou výborné studijní výsledky, české občanství a trvalý pobyt na území ČR. Uchazeč by měl mít v době uzávěrky již výsledky testů požadovaných americkými univerzitami (jazykovou zkoušku TOEFL iBT s minimálním skóre 80, případně také test studijních předpokladů GRE).

Veškeré další informace, včetně přihlášky a podrobného popisu programu, najdete na na webu Fullbrightovi komise v sekci Stipendia.

f_fulbright_cz_horizontal

Zdroj: fulbright.cz

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář