Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Zpátky na Taiwanu aneb výlet za surfem do Yilanu

16. 3. 2016 aktualizováno

Po více než roce se vracím na Taiwan, tentokrát ale měním Kaohsiung za Novou Taipei. Tahle změna mi dává skvělou příležitost poznat sever ostrova, což se z Kaohsiung moc nedalo. Hned, jak jsem dorazil, přeházel jsem pár věcí z kufru do batohu a vyrazil za surfem do města Yilan. Je to asi hodinku cesty po dálnici, a tak je tohle místo celkem populární destinace pro lidi z Taipei.

Každý pátek a sobotu je ve městě velký noční trh plný spousty druhů jídel, krámků s oblečením, obalů na telefony a také plný lidí. Nepotkal jsem mnoho cizinců, tak jako v ostatních městech, a také ceny jsou celkem srovnatelné s okrajovými částmi Taipei. Co je ale super, tak to je pláž s černým pískem a vlnami na surfování. Pronájem surfu stojí 500NT (asi 420 Kč) a je to včetně sprchy v půjčovně, dokonce vám i ohlídají věci na pláži.

Surfování

Surfování, no chybělo mi to…

Další možností co dělat v Yilanu je návštěva skanzenu National Center for Traditional Arts. Pokud vám nevadí, že tam budete se zástupy čínských turistů, tak si zde můžete nakoupit spoustu suvenýrů a tradiční produkce všeho možného, od hraček, přes mýdlo až po sladkosti. I když to vypadá jako správná past na turisty, celkově bylo zajímavé vidět, jak se třeba vyrábí sladkosti, nebo mýdlo na Taiwanu a úplně bych místo nezatracoval.

Jak to chodí na Taiwanu, když se vracíte do Taipei z Yilanu v neděli autem? Na značkách je všude napsané pravidlo, že na dálnici můžou od 15:00 do 21:00 pouze auta, kde sedí minimálně tři lidé.

Říkali jsme si, že přece nemají šanci v té rychlosti zkontrolovat kolik nás sedí v autě. Chyba lávky! Fronta na vjezdu na dálnici je tak obrovská, že jedete krokem a každé kontrolují. Můžete zkusit říct, stejně jako my, že neumíte pořádně čínsky a povídat něco anglicky nebo česky. Možná budete mít kliku a jenom mávnou rukou a nechají vás pokračovat. Věřte mi, že se nechcete otočit a objíždět hory kolem pobřeží o několik hodin delší cestou. Ona vás stejně pak ještě čeká minimálně hodina v zácpě a další na cestě.

Takhle to chodí na Taiwanu, vítejte.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář