Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Au-pair v Anglii (7) – Cornwall

22. 10. 2015 aktualizováno

Seděla jsem na vysokém skalnatém útesu, jehož vrchol byl porostlý zelenou trávou, a dívala se daleko před sebe. Užívala jsem si překrásný výhled spolu se svěžím vzduchem a poslouchala mořské vlny narážející do stěn útesu a křik racků. Byl to jeden z těch momentů, který plně vnímáte všemi smysly a snažíte si ho vrýt do paměti.

V hlavě jsem měla prázdno a naprosto se osvobodila od veškerých myšlenek a soustředila na dech beroucí pohled, který byl přede mnou. Po mé pravici jsem viděla malé přímořské městečko. Úzké uličky a většinou malé domky jeden vedle druhého vypadaly z téhle výšky a dálky roztomile. Každý měl jiný tvar, byl jinak velký a měl jinou barvu a celé to působilo chaoticky a rozházeně, což jen podrhlo celkový dojem. Městečku dominovala mořská zátoka, kterou obklopovaly dva útesy. Na jednom jsem seděla a hleděla na druhý, který byl přímo přede mnou. Při odlivu zde byla krásná pláž a oba útesy se proměnily ve skály a jeskyně, které byly normálně zaplavené.

Celé té nádheře dominovalo tmavé moře lemované právě tím útesem, na kterém jsem seděla a který byl několik mil dlouhý. Vedl až do dalšího města a byla to procházka, která skýtala nesčetně krás jako třeba malé zátoky s potůčky a vodopády nebo krávy pasoucí se vedle moře či hluboké temné jeskyně. Zkrátka tohle místo bylo jedno z těch, na kterých se zastavíte a dlouze hledíte před sebe a snažíte se vrýt si do paměti nepopsatelný výhled, zapamatovat si onu čistou vůni moře spolu s větrem cuchajícím vaše vlasy. Je to místo, na které se budete chtít vrátit a o kterém budete vyprávět známým. Je to Port Isaac v Cornwallu na jihozápadě Anglie.

Cornwall nabízí spoustu malebných rybářských městeček jako je tohle a je proslulý svou nádhernou scenérií. Můžete zde ochutnat originální cornwallské pasty a nejrůznější mořské speciality, navštívit historická místa či se naučit surfovat na jedné z několika úchvatných pláží. Také se můžete podívat na tzv. konec světa, neboli Land’s End, což je nejzápadnější cíp Cornwallu i celé Anglie.

Na pár dní strávených v Cornwallu dodnes vzpomínám a rozhodně se tam chci ještě podívat. Pokud nevíte, kam na víkend, vřele doporučuji právě tuhle část Anglie, kde si přijdou na své jak milovníci turistických výprav, tak i ti, co preferují trávit čas na pláži.

cornwall3

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Natálie Faladová
Natálie Faladová

Jsem prostě někdo, kdo miluje cestování. A psaní. A co může být lepší než psát o cestování?
Mám za sebou dva roky jako au-pair v Anglii a jsem v půlce svého prvního roku v USA :)

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář