Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Život na Bali může začít

8. 4. 2016 aktualizováno

Tak a je to tu! Po několika propršených týdnech v Taipei jsem si pobalil všechny fidlátka, chytil letadlo a vyrazil za sluníčkem a plážemi. Jsem na ostrově Bali, surfařském ráji Indonésie.

Na letišti mě vítalo hned asi 30 lidí. Byli to samozřejmě domorodci, taxikáři, kterým jsem řekl, že nic nechci a zamířil jsem rovnou na toaletu. Natáhl jsem na sebe kraťasy a tílko, protože jinak bych tu v oblečení, co jsem nosil na Taiwanu pošel.

Dalších pár minut jsem trávil hledáním autobusu, levnější dopravy do Cangga nebo alespoň normální směnárny, která mě nenatáhne. Na letišti byl kurz nejhorší, což jsem zjistil až ve městě. Autobus jsem žádný nenašel, ale místo toho potkal kluka jako já z Austrálie, tak jsme spolu do centra šli pěšky. Po cestě mohl začít můj kulturní šok na plné obrátky.

Po pár minutách chůze si Australan vzal taxíka a já se domluvil s chlápkem na motorce, že mě hodí do necelou hodinu vzdáleného Cangga. Borec ale neměl ani tušení kam přesně chci, a tak se po cestě musel zeptat asi 15 domorodců na cestu. Vše dobře dopadlo a nakonec jsme to nějak zvládli. Já našel moje ubytko, surfařský domek patřící rusko-indonéskému páru a on dostal svých 100 000 v indoneských rupií (181 Kč).

Tam jsem zjistil, že společný pokoj sdílím ještě s dalšíma mlaďákama podobného ducha jako já, a tak můžu říct, že už mám na Bali domov a i kamarády. Myslím, že začíná jedno velký dobrodružství a jsem ještě hodně zvědavej, kam mě vítr zavane.

PS: Více reportu z cest naleznete zde.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Barbora (7. 5. 2016 13:05)

Ahoj Michal, mozes sa mi prosim ozvat na mail? Mam niekolko otazok o Bali. Dakujem :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář