Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Taiwanská besídka aneb jak to chodí ve školce

27. 3. 2016 aktualizováno

Trávit předvánoční čas tady na Taiwanu je pro mě celkem zvláštní. Taiwanci Vánoce nějak zvlášť neslaví. Kdyby je nepřipravovaly obchody svojí výzdobou už od listopadu, tak si ani nevšimnou, že se něco takového přichází, a tak i tady lidé podléhají a kupují si dárky jako všude jinde na světě. Přestože jsem nikdy v Americe nebyl, asi takhle si představuju americké Vánoce. Spousta Santa Clausů všude možně, plastový ozdobičky všude, kde se dá něco pověsit, a samozřejmě všechny stromky jsou umělé. Možná se podívejte, jestli ten váš není také vyrobený na Taiwanu, nebo alespoň uříznutý pilkou “Made in Taiwan”.

Jedna věc se mi na tom jejich přístupu opravdu líbí. Dokážou si užít tento čas po svém a vzít si z toho to nejlepší. Moje nejlepší kamarádka na Taiwanu Ching Ching, která ještě chodí do školky, měla vánoční besídku. Taková školka na Taiwanu to je houf dětí, školní autobusy, které je nabírají a rozvážejí, spousta anglických aktivit a rodilých mluvčích z Ameriky. To by bylo, aby nepřišel i Santa Claus.

Bylo fajn slyšet taiwanská děcka zpívat anglické koledy a pozorovat je, jak je baví si zdobit jakýsi perníček ve tvaru vánočního stromečku. Možná ještě víc se mi líbilo, jak se všichni sebrali a vyrazili do ulic zpívat koledy. Paní učitelky je zavedly do předem domluvených obchodů a restaurací, kde dostali od prodavačů každý nějakou tu sladkost. Děti se poctivě připravily a měly i kostýmy, ve kterých se na ulici promenádovaly a zpívaly si, jako by ty Vánoce nebyl žádný shon, ale jedna velká sranda.

Nakonec přišel do školky i Santa, a tak začalo pravé šílenství. Upřímně, kdo by nechtěl být zase chvilku děcko a užít si té bezstarostnosti s nimi. Popravdě jsem se rozmýšlel, že si Santovi taky sednu na koleno, alespoň pro ten pocit poprvé v životě, ale tam kde jsou děti bez bázně, dospěláci někdy váhají příliš dlouho. Máme se co učit od těch malých Santových pomocníků. Šťastný a Veselý! #czechgeekontheway

A takhle to vypadá, když si nakráčejí do krámu a vybalí své vánoční číslo!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář