Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Sám doma a u sousedů hoří

19. 3. 2016 aktualizováno

Znáte ten pocit, když jste sami doma a najednou ucítíte kouř. Nejdřív zkontrolujete počítač, protože pracujete celej den, pak se kouknete do kuchyně, ale nic jste nevařili už týden, tak nakonec otevřete dveře zkontrolovat divný hluk z ulice … a tam si dvacet Taiwanců s mobilem v ruce natáčí váš barák. Není to protože jste jediný cizinec v ulici, ale protože sousedovic barák je v plamenech.

Ano, zrovna jsem se přistěhoval do města a mám takovou kliku, že nám v ulici hoří. Co dělat v takovou chvíli, když jste doma úplně sami? Zavřít všechna okna a dveře, zavolat všem co tu znám, zamknout barák a doufat, že to hasiči uhasí. Po explozi, která se tu odehrála pár měsíců zpátky a nepříjemně popálila stovky lidí, hasiči jednali jako kdyby hořel muničák. Aspoň deset hasičských aut hnalo vodu do obchodu na rohu ulice.

Nikdo nebyl zraněn a požár uhasili celkem rychle, ale jak můžete vidět na obrázcích, obchod bude asi zítra zavřený a nějakou dobu potrvá, než se začne prodávat.

Dva dny později jsme dostali návštěvu z hasičské stanice. Přinesli nám nějaké materiály, jak se chovat, když vypukne požár a hlavně co nedělat, aby neměli práci. Lepší pozdě než později, alespoň to poslouží jako dobrá prevence. Taky nám řekli, že barák vyhořel, protože paní domu nechala hrnec na plotně plynového sporáku. Vítejte na Taiwanu. Hezky mi to tu začíná. #czechgeekontheway

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář