Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Ranní surfování a šílená doprava na Bali

8. 4. 2016 aktualizováno

Budík 5:50 ráno, zuby, plavky, opalovák, banán a klíče od skútru. Helma netřeba, hlavně se drž vlevo. Takové je ráno na Bali. Každý tu žije surfováním a při večeři v místní restauračce mluvíme jen o vlnách, prknech a jestli bude zítra dobrej swell (jaké budou vlny).

Na pláži je už od rána otevřená půjčovna a za 50 000 IRD (100Kč) vám půjčí prkno, pohlídají věci a dají vám malou vodu před nebo po surfu. Někdy jsou tu vlny menší, a tak je to spíše trénink pádlování a chytání white water. To je když se vlna zlomí a proti vám se valí zčeřená bílá voda. Jindy jsou vlny takové, že je ve vodě pět kluků a dalších 100 lidí na ně jenom kouká s otevřenou pusou z pláže. Jinak jsou tu podmínky skvělé a dá se jezdit skoro každý den.

Doprava je tu šílená. Jezdí se tu vlevo a pravidla tu skoro nejsou. Jednou za čas se objeví i nějaký ten semafor, ale jinak je to dokonale fungující chaos. Na motorce se jezdí převážně bez helmy, řidičák tu nikdo neřeší. Po pár pivech není problém sednout na motorku a řídit, protože i dvě promile v žilách nechávají policajty totálně klidné.

PS: Více zajímavého obsahu naleznete na tomto YT kanálu.

Ranní surfování 06

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář