Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Proč jet studovat do zahraničí?

12. 3. 2016 aktualizováno

Po jednom semestru studia na Taiwanu a dalším v Británii musím říct, že studovat v zahraničí je skvělá investice a výzva. Neseďte doma s výmluvami na peníze, čas a důležitosti, které samozřejmě každý z nás má, a nenechte si ujít příležitost vycestovat.

Peníze nerostou na stromech

To je asi nejčastější výmluva a důvod proč nevyjet. Jak se s tím vypořádat, když nejste děti bohatých rodičů? Věřte nebo ne, všechno je otázka priorit. Jakmile si jednou uvědomíte, že investice do vzdělání a učení se novým věcem v zahraničím je mnohem důležitější než značková móda, drahé mobily a jiné věci, kterými si kupujeme falešný pocit štěstí, tak najednou budete mít peněz dostatek.

Studoval jsem v nejdražší zemi z celého Erasmus programu, s tou nejslabší domácí měnou ze všech spolužáků a přátel co tu znám, s českou korunou. Vím tedy, o čem mluvím, není to snadné, ale dá se to.

1-libra

Mám tady práci… musím dodělat tohle….

Výmluvy a zase výmluvy. Dejte výpověď, najdete lepší nebo alespoň stejnou. Nečekejte, až bude opravdu pozdě, dokončete jednu maximálně dvě věci a zbytek nechte, jak je. Jeďte, dokud máte chuť. Nikdy nebudete schopni dokončit všechno a nikdy nebude dokonalá situace, je to jen na vás a hlavně ve vás.

Co můžete získat? Všechno!

Jakmile jste sami v zahraničí, tak je to skvělá šance si udělat nové kamarády z celého světa. S češtinou vám nezbude nic jiného než mluvit cizím jazykem, čímž se zlepšíte rychleji než mluvením s vašimi českými spolužáky při hodině ve škole podle témat z učebnice.

1-2

Jestli opravdu chcete vědět, co se děje kolem vás, běžte ven mluvit s lidmi dané země, jen tak se dozvíte o realitě. Tohle všechno vám dá možnost posadit váš život do kontextu s dnešním světem, je to něco, co se nedá najít ani na Facebooku ani v televizi.

Čím je cesta bláznivější, země exotičtější, tím víc je obohacující. Tak vstříc novým dobrodružstvím. Čekají na každého a všude, stačí jen otevřít oči a naslouchat lidem a věcem kolem vás. Stojí totiž za to.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Petr (13. 3. 2016 09:03)

Moc krásně napsané

Odpovědět
Uživatel
Ann (16. 3. 2016 07:03)

Fajn clanek, znam spoustu lidi ve svym okoli co prave penize berou jako tu nejvetsi prekazku a hlavne maji neustale predstavu, ze to vsechno vyjde hrozne draho (coz, pokud se clovek trochu snazi, nemusi byt vubec pravda). Ja jsem se ted vratila z Erasmu v Norsku (nejdrazsi zemi z vyberu na nasi skole :D ) a taky se to dalo zvladnout :) Uzivej si cestovani a mej se fajn. :) A.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář