Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Pivní festival na Taiwanu, točila se i Plzeň

23. 3. 2016 aktualizováno

Přestože Taiwan není země piva a v restauracích tu často moc piv na výběr není, můžete zde vyrazit na pivní festival. Lístek stojí 250 Kč (300 NT) a dostanete za něj u vstupu pásku, sklenici s čipem a samozřejmě nějaké ty reklamní materiály, což je vše co je potřeba. Hra na hledání oblíbeného piva může začít!

Hned u vstupu je k vidění obrovská periodická tabulka piva, kde jsou velmi dobře seřazeny všechny druhy piva. Okamžitě vidím naší Plzíňku a s očekáváním, že si ji tu dám, se ptám organizátora, kde že tu Plzeň točí. Dostane se mi záporné odpovědi, že tu není, že jsem měl přijít včera. Není divu, že se vytočila, ale tak to není. Pro zájem se tu několik pivovarů během festivalu vyměňovalo, takže šlo jen o špatné načasovaní, alespoň mám šanci ochutnat jiné druhy našeho národního nápoje.

Většina značek z Taiwanu, Japonska a Činy přivezla do Taipei své speciality nebo také speciály. Jedná se o celkem silná piva, u kterých nechyběly ovocné výtažky nebo naopak velmi hořké chutě. Nejsem velký fanda ovocných piv, takže většina vzorků pro mě byla nepoživatelných. Ale i čínská a japonská produkce se inspiruje v Evropě a mnoho značek vaří z evropského typu chmele. Nebo to aspoň uvádí. Tato piva mi asi chutnala nejvíce, přestože to byly třináctistupňové nebo čtrnáctistupňové nápoje.

Po hodině ochutnávání a asi deseti vzorcích jsem byl celkem rád, že začala hrát kapela a dal jsem si na chvilku pauzičku. Když jsem se porozhlédnul okolo a viděl, jak Taiwanci narážejí jeden do druhého nebo občas upustí skleničku na zem, uvědomil jsem si, že nejsem jediný, kdo to potřebuje. Přestože tu bylo víc Evropanů a Američanů než v příletové hale taipeiského letiště, nesmím zapomínat, že opít Taiwance nedá žádnou námahu a někdy je to až komické, jak rychle se dokáží zřídit.

“Hotala”! (Na zdraví po taiwansky) #czechgeekontheway

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář