Jiufen, městečko proslulé zlatou horečkou a Japonci

0
248
Jiufen
Jiufen je městečko zasazené do podhůří a japonský vliv a architektura se stala hlavním lákadlem pro turisty.

Den volna a skvělé počasí byla ta správná kombinace, abychom vyrazili za město. Dnešní zastávka je Jiufen 九份. Tohle místo je asi 40 minut autem od Taipei a nabízí toho spoustu k vidění. Možná lepší než autem je jet veřejnou dopravou, protože vzhledem k tomu, že je to dost navštěvované místo, tak se zde platí 200NT (150Kč) za parkování na tři hodiny. Místní z toho mají skvělý kšeft, protože tam není k hnutí, a tak nabízejí svoje garáže turistům.

Tohle místo má dlouhou a zajímavou tradici, protože zde bylo nalezeno zlato. Během let se díky zlaté horečce proměnila tato vesnička v město s vlastním přístavem. Hlavně na slohu budov je zřejmý japonský vliv, který se odráží v nabídce jídla a množství japonských turistů. Především jídlo je hlavním lákadlem a naleznete zde snad vše, co se dá z taiwanské kuchyně vyzkoušet.

Tohle je Jiufen a doufám, že to není poslední příspěvek odtud. Rád bych totiž vyrazil na kopec a vyfotil něco z vrcholku. Tak uvidíme.

Na videu níže je výroba tradičního dezertu, jakýchsi sladkých knedlíků z rýže s mletou náplní vevnitř. Rychlost výroby mě celkem fascinovala, fronta byla nekonečná.

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii. Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here