Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Jiufen, městečko proslulé zlatou horečkou a Japonci

22. 3. 2016 aktualizováno

Den volna a skvělé počasí byla ta správná kombinace, abychom vyrazili za město. Dnešní zastávka je Jiufen 九份. Tohle místo je asi 40 minut autem od Taipei a nabízí toho spoustu k vidění. Možná lepší než autem je jet veřejnou dopravou, protože vzhledem k tomu, že je to dost navštěvované místo, tak se zde platí 200 NT (150 Kč) za parkování na tři hodiny. Místní z toho mají skvělý kšeft, protože tam není k hnutí, a tak nabízejí svoje garáže turistům.

Tohle místo má dlouhou a zajímavou tradici, protože zde bylo nalezeno zlato. Během let se díky zlaté horečce proměnila tato vesnička v město s vlastním přístavem. Hlavně na slohu budov je zřejmý japonský vliv, který se odráží v nabídce jídla a množství japonských turistů. Především jídlo je hlavním lákadlem a naleznete zde snad vše, co se dá z taiwanské kuchyně vyzkoušet.

 

Vyrazili jsme také na kopec, měl jsem tedy možnost udělat pár fotek z vrcholku.

Na videu níže je výroba tradičního dezertu, jakýchsi sladkých knedlíků z rýže s mletou náplní vevnitř. Rychlost výroby mě celkem fascinovala, fronta byla nekonečná.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář