Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Jak se pěstuje a zpracovává čaj na Taiwanu aneb výlet do hor

7. 4. 2016 aktualizováno

Vzít skútry a vyrazit do hor? To je začátek každého správného výletu na Taiwanu. Takhle jsme to udělali i my, studenti z Kaohsiungu, nějaký ten čas zpátky. Napěchovali jsme stan i spacáky pod sedadla skútrů, seřídili si čas, ikdyž jsme neměli hodinky, natankovali plnou za pár kaček a pryč z města.

Z Kaohsingu je to do Alishanu celkem štreka, přesto jsme po poledni na úpatí hor a děláme krátkou zastávku u menšího chrámu. Připravoval se tu zrovna náboženský obřad. Udělali jsme pár fotek a pokračovali do hor, čekal nás totiž Alishan, místo odkud pochází ten nejlepší taiwanský čaj. Hory na Taiwanu nabízející nádherné výhledy, vodopády a spoustu čajových plantáží a našim cílem bylo se podívat, jak se takový čaj vyrábí.

Postup je celkem jednoduchý – na horských políčkách se ručně natrhají ty správné čajové lístky, které se dopraví do vesničky na další zpracování. Tady se čaj nechá na zemi uvadnout a po nějaké době se přesune dovnitř ke strojům. Jsou to takové velké bubny, které lístky pomačkají a dostanou z nich zbytečnou vodu. Tímto procesem projdou několikrát a pak jdou do speciální místnosti na dosušení, kam nás samozřejmě nepustili. Pak už se čaj jen zabalí a je připraven pro export. Přesně tak jak můžete vidět na mém videu. 😉

Po cestě domů se nám trochu zkazilo počasí. Asi to bylo díky božstvům, která Taiwanci vzývali během tradičního náboženského rituálu před chrámem. Jednalo se o ten samý chrám, který jsme po cestě navštívili a kde se již ráno konaly přípravy.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Michal Zima
Michal Zima

Po pěti měsících strávených jako Erasmus student ve Velké Británii jsem loni začal žít na Taiwanu. Před odjezdem do Anglie, kam jsem dojel po třech dnech stopech, jsem založil tento blog a začal psát o stopování a životě v Británii.
Nyní píši hlavně o životě na Taiwanu, kde jsem již dříve strávil šest měsíců jako student. Navštívil jsem mnoho zemí v Asii i v Evropě. Během cest jsem dostal možnost potkat spoustu úžasných lidí, zažít vzrušující dobrodružství a hlavně poznat, jak žijí ostatní lidé.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář