Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Vyhledávač letenek WayAway

Pokud mluvíte anglicky nebo španělsky, můžete vyzkoušet sympatický vyhledávač levných letenek WayAway. Ten se své zákazníky snaží zaujmout už samotnými webovými stránkami, které vás zkrátka budou bavit. O své klienty pečuje, jak jen může, a proto jim nabízí zapojit se do programu WayAway Plus, který nabízí naprosto bezkonkurenční výhody.

Vyhledávač letů WayAway - vyhledávač letenek

Sídlo: New York, USA | Vznik: 2022

Vyhledávání a filtrování

Ze všeho nejdříve vám tyto webové stránky dají ochutnat svůj zábavný charakter. Pokud si myslíte, že se na ně vydáváte s jasnou představou, kam chcete letět, pak vás rychle vyvedou z omylu. Vaše vyhledávání naruší lákavými fotografiemi měst a nejoblíbenějších destinací. Před samotným procesem hledání letenek tak možná zvážíte alternativní možnosti své cesty.

Pojďme ale k samotnému vyhledávání a filtrům. Jak už je zvykem, na domovské stránce vás čeká základní vyhledávač, ve kterém si určíte požadovanou trasu včetně data své cesty. Standardně lze upřesnit také počet cestujících a preferovanou třídu. Hned na začátku ale máte možnost si naplánovat cestu, která se týká většího množství měst. Konkrétně až šesti.

V rozšířených filtrech lze upřesnit počet přestupů, společnost, cenu i preferovaný způsob platby. Společně s lety můžete vyhledávat také ubytování, které vám zajistí Booking.

Screen Wayaway1 - vyhledávač letenek Wayaway

Nabídka letů

Nabídek jsme se již krátce dotkli v předchozích odstavcích. WayAway pro vás zajistí lety po celém světě. Pro přístup k nabídkám je nutné zadat výchozí letiště. Poté už vám systém začne nabízet jednu trasu za druhou. Všechny dostupné lety se setkávají v mapě, kde jsou rovnou uvedené také ceny. U každého státu je navíc vypsán počet jednotlivých destinací.

Tento vyhledávač letenek pro vás sám filtruje například místa vhodná pro návštěvu sólo cestovatelkami. To ale rozhodně není vše. Výběr letů a destinací je doplněný o nejzajímavější místa, která lze v daných státech navštívit. Navrhuje národní parky, muzea, známá i neznámá místa.

Screen Wayaway2 - vyhledávač letenek Wayaway

Ceny letenek

O ceně letenek byste měli vědět jednu věc. Standardně jsou uváděné v dolarech. Měnu si samozřejmě můžete nastavit, ale ať hledáte, jak hledáte, česká koruna chybí. Nevyhnete se tak přepočítávání. Kromě amerického dolaru lze nastavit také měnu Polska, Brazílie, Británie či Thajska. Zdá se, že nejblíže nám tak bude euro, které je rovněž jednou z možností.

Pojďme se na ceny podívat v trochu konkrétnějších číslech. Pokud si jako příklad uvedeme Polsko, pak jsou lety dostupné v rozmezí od 20 do 150 dolarů. Velké rozdíly jsou i v ostatních zemích. Cestovatelům to ale dává naději na levný let. WayAway však není jejich prodejcem.

Screen Wayaway3 - vyhledávač letenek Wayaway

Služby a zákaznický servis

V poslední kapitole se opět nabízí stočit pozornost zpět k webovým stránkám. Způsob, jakým jsou vytvořeny, přispívá k přátelskému uživatelskému prostředí. Informace o týmu boří všechny hranice a ukazují, že i běžné informace lze podat zábavnou cestou. Dozvíte se třeba, že jedné ze zaměstnankyň vynesl její neustálý úsměv volný stup do muzea ve Vatikánu.

Důležitou součástí společnosti WayAway je služba WayAway+. Stojí 50 dolarů za rok a umožní vám přístup např. ke skrytým klenotům v destinacích, zákaznické podpoře, ale i k funkci Cashback. Ta umožňuje získat zpět určitou část svých peněz vynaložených na cestování. Funkce se týká letenek, pobytů, pronájmu aut, taxislužeb i atrakcí.

Zdá se vám to málo? Tak ještě přidáme drobnost v podobě tmavého režimu webu nebo zajímavostí o firmě. Prozradí třeba, že její servery běží díky obnovitelným zdrojům elektřiny.

Screen Wayaway4 - vyhledávač letenek Wayaway

Klady
  • Služba Cashback
  • Atraktivní webové stránky
  • Flexibilita ve vyhledávání
  • Využívají obnovitelných zdrojů elektřiny
Zápory
  • Převážně pro americký trh

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář