Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Vyhledávač letenek Kayak

Vyhledávač letenek Kayak vám poslouží zejména při hledání letenek na území Asie. Štěstí ale můžete vyzkoušet i pro spoje mezi ostatními zeměmi. Kayak má totiž neuvěřitelnou přednost, která se týká jazykových variací webu. A tak se může stát, že to, co nenajdete pod českou doménou, najdete třeba pod tureckou. Pojďme si tuto společnost blíže představit.

Vyhledávač letů Kayak - vyhledávač letenek

Sídlo: Curych, Švýcarsko | Vznik: 2004

Vyhledávání a filtrování

Kayak má webové stránky, které se pro vyhledávač letů sluší a patří. Hned na první pohled víte, kde a jak dostupná spojení hledat. Standardně se vás zeptá, zda si přejete hledat zpáteční nebo jednosměrnou letenku, pro kolik osob ji hledáte a jakou cestovní třídu preferujete. Pak už stačí jen vyplnit místo odletu a cílovou destinaci včetně plánovaného termínu cesty.

V momentě, kdy máte vyplněné výchozí letiště, vám Kayak usnadní volbu destinace tím, že v levém sloupci nabídne trasy přímých letů. Jedná se o komplexního přehledného pomocníka, pokud jste se ještě nerozhodli, kam chcete letět. Ať už se ale rozhodnete pro cestu kamkoliv, vždy si můžete rovnou zajistit také ubytování a pronájem automobilu na daném místě.

Pokud je řeč o rozšířeném filtrování, pak si můžete zúžit výběr podle přestupů, ceny, délky letu a trochu netradičně také druhu cesty. Zde jsou varianty jako pláž, romantika či příroda.

Screen Kayak1 - vyhledávač letenek Kayak

Nabídka letů

Vzhledem k jazykovým mutacím webu společnosti Kayak máte přístup k neuvěřitelnému množství tras. Nabídka je tak pestrá, že i Kayak má k dispozici přehlednou mapu s dostupnými lety a jejich cenami. Mapa vždy odkazuje na odlety z vámi určené destinace. Přímo z mapy se pak můžete prokliknout do nabídky konkrétních letů i s termíny odletu.

Čerstvé nabídky letů si můžete nechat zasílat na e-mail a nenechat si tak ujít třeba některou z akčních cen. Široké rozmezí dostupných letů zajišťují cestovní portály, se kterými Kayak spolupracuje. Je jich několik set a díky tomu si každý najde svoji vysněnou cestu.

Screen Kayak2 - vyhledávač letenek Kayak

Ceny letenek

Vzhledem k množství nabídek je velice pravděpodobné, že narazíte i na nízké ceny za některé letenky. Právě zde se vám ale může vyplatit přepnout do jiné národní domény. Je to tak, ceny se mohou lišit v závislosti na tom, kdo je vyhledává. Zda je to výhoda nebo nevýhoda, to necháme na vás. Pokud o tom ale nevíte, mohou vám unikat lepší cenové podmínky.

Zajímavou možností je funkce Zmrazení ceny. Pokud jste našli vyhovující let, ale zatím ho nechcete rezervovat, tato funkce vám zajistí, že vám až do vašeho návratu udrží cenu na stejné úrovni. Funkce je dostupná za poplatek. Kayak také sám poskytuje tipy na levné cestování.

Screen Kayak3 - vyhledávač letenek Kayak

Služby a zákaznický servis

Kayak vás potěší ve všech směrech. Pokud se nespokojíte jen s výhodnými cenami a nabídkami letů, pak se pokusí zabojovat o vaši přízeň svým servisem. Naprosto standardní možností je registrace, která vám na Kayaku vytvoří účet. Tak jako u ostatních společností, i zde pak můžete spravovat své rezervace. Stejně tak zajistí přístup k dalším nabídkám.

Novinkou je Kayak for Business, který umožňuje organizaci a správu služebních cest. Jeho předností jsou nižší sazby pro firmy a jednoduchý systém výkazů. Služba je navíc bez poplatku. Také bychom chtěli ještě jednou připomenout jazykové mutace webu, na výběr je totiž z více než 50 jazyků. Naštěstí pro nás nechybí ani vyhledávání v češtině.

Kayak také vytvořil aplikaci pro operační systémy iOS i Android. Ta otevírá cestu k výhodným mobilním sazbám, které jsou v některých případech nižší než na webu.

Screen Kayak4 - vyhledávač letenek Kayak

Klady
  • Atraktivní ceny letenek
  • Letenky, hotely i pronájmy aut
  • Mapa s destinacemi a lety
  • Mobilní aplikace
Zápory
  • Ceny se různí podle národních domén

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Už od malička jsem toužila cestovat a mé pocity se nezměnily ani po první cestě do zahraničí. A když jsem odcestovala do Nizozemí za prací, dalo mi to možnost nasát atmosféru dané země jinak než běžný turista. Čím více ale cestuju, tím více si uvědomuju, jak důležité je znát nejdříve svoji rodnou zem. Do cestování dávám své srdce, stejně jako do psaní.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář