Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Evropa » Polsko

Kolobřeh

Sympatické lázeňské městečko Kolobřeh sice nepředčí ostatní letoviska svou velikostí, rozhodně se ale jedná o jedno z nejnavštěvovanějších v Polsku. Navíc jsou to největší polské lázně u pobřeží Baltského moře. Díky tomu můžete spojit pobyt v lázních s pobytem u moře. Co víc si přát? Nechte se nalákat do malebného městečka s dlouhou historií.

Pětihvězdičkový hotel

Resort u pláže pro páry i vícečlenné rodiny. Má wellness i dětský klub.

Čtyřhvězdičkový hotel

Moderní hotel s neomezenou saunou i vířivkou. Jen 10 min od pláže.

Tříhvězdičkový hotel

Hotel s kadeřnictvím, masážemi či kulečníkem. Pro děti je zde herna.

1. O letovisku Kolobřeh

Kolobřeh je lázeňské městečko, které leží na pobřeží Baltského moře. Léčit se zde můžete s problémy s pohybovým ústrojím, dýchacím ústrojím, kardiovaskulárním či nervovým systémem. Místní lázně jsou ty největší na celém polském pobřeží, což z nich dělá velké turistické lákadlo. Ve spojení s krásnou pláží a historickými památkami vzniká letovisko, které může konkurovat i větším městům v Polsku.

Toto malé letovisko získalo status lázeňského města až v roce 1967, tedy o 80 let později než jej získalo město Svinoústí, o kterém jsme také psali. Lázně Kolobřeh využívají svého mikroklimatu a minerálních vod. Díky své všestrannosti se specializují na léčbu pacientů všech věkových kategorií. Kolobřeh je jedno z měst s nejvyšším počtem slunných dní v Polsku.

V polských zdrojích se v souvislosti s tímto městem setkáte s názvem Kołobrzeg.

2. Pláže a koupaliště

Kolobřeh je domovem pro nejkrásnější pláže na pobřeží Baltu. Jeho pobřeží je dlouhé 12 km, což dalo vzniknout několika hlavním oblastem pro koupání, které jsou rozdělené podle části, ve které se nacházejí. Standardně tak můžete navštívit západní, centrální a východní část pláže.

Pobřeží je oceněné Modrou vlajkou, což svědčí o kvalitě, bezpečnosti a čistotě celé oblasti. Nejvytíženější bývají centrální a západní část pobřeží. Stále si ale celá oblast drží mimořádně vysoké hodnocení mezi návštěvníky. Pobřeží je písčité a lemuje jej pobřežní promenáda.

Pláže jsou chráněny vlnolamy, při prudkých deštích se silným větrem ovšem bije moře o místní molo. Ve slunečném počasí vás ale čeká mořem nerušený odpočinek. Počítejte ovšem s tím, že do počtu návštěvníků zde v sezóně bývá poměrně rušno.

Přibližně 7 km od centra tohoto letoviska se nachází další vyhledávané středisko, Grzybowo. I v něm najdete udržovanou pláž, která patří v této oblasti k těm nejoblíbenějším. Grzybowo je navíc poseté několika kempy, ve kterých se můžete ubytovat.

Pláže a koupaliště - kolobřeh polsko

3. Příroda letoviska Kolobřeh

Letovisko Kołobrzeg nemá jen krásné pobřeží. V jeho těsné blízkosti se nacházejí rozlehlé parky, které si můžete projít skrz naskrz. Parky jsou hustě osázeny stromy, jsou zde sochy i rybníčky. Společně s plážemi lemují celé pobřeží. Z jedné strany přecházejí do letoviska Grzybowo a ze strany druhé navazují na chráněné území, ve kterém žijí různé druhy ptáků a malých savců.

4. Kam na výlet v Kolobřehu?

Maják

Zhruba 26 m vysoký maják se nachází u přístavu a byl postaven na konci 18. století. Maják je přístupný veřejnosti a můžete jej využít jako rozhlednu. Navíc je zde kavárna, takže máte o příjemně strávené odpoledne postaráno. Součástí majáku je také muzeum minerálů, takže si kromě panoramatických výhledů budete moci prohlédnout také místní bohatství.

Přímořská promenáda

Jak jsme si již zmínili výše, poklidnou procházku podél pobřeží nemusíte absolvovat pouze na pláži, ale také na místní promenádě. Podél ní se nachází spousta restaurací či obchůdků, jak už bývá u promenád zvykem. Pomalá procházka po několik set metrů dlouhé promenádě vám umožní nasát přímořské klima, které léčí.

Centrum města

Na důležité památky, několik parků, obchody, restaurace, baziliky a muzea narazíte během své procházky centrem města. Nachází se tu i solankový pramen, který proudí pod městem. Historické památky reprezentuje například bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Pochází ze 14. století a byla postavena v gotickém stylu. Z roku 1829 pak pochází budova radnice.

5. Sportování a další aktivity

I v Kolobřehu můžete zažít aktivní dovolenou. Pokud milujete pěší turistiku či nordic walking, budete zde mít mnoho příležitostí se těmto aktivitám věnovat. Místní i turisté rádi objevují městečko i ze sedla kola při cyklovýletech. Oblíbené jsou také vodní sporty.

6. Aktivity pro děti

Každé letovisko v Polsku dokazuje, že dovolená s dětmi v této zemi je dobrý nápad. Také v tomto lázeňském městečku můžete společně navštívit spoustu míst, která budou pro celou rodinu novým zážitkem. Ve městě je několik muzeí, např. historické muzeum, muzeum jantaru či polských zbraní. Na okraji města se nachází botanická zahrada Hortulus rozdělená na dvacet osm zón.

Vydejte se s dětmi do muzea voskových figurín, do zábavního parku Ukryta Kraina, nebo si půjčte kolo a věnujte se aktivní dovolené. Ve městě narazíte na kavárny, na kino i mořský svět, se kterým uspějete především u menších dětí.

Aktivity pro děti - kolobřeh polsko

7. Noční život pro dospělé

Noční život je v tomto letovisku reprezentován zejména bary a kluby. Některé z nich najdete na pláži, jiné v centru města. V některých z nich hraje živá hudba, můžete si v nich zahrát kulečník, nebo zajít do tematicky zaměřeného klubu. Ve městě jsou také vinárny a restaurace, které jsou otevřené do nočních hodin. Můžete zde ochutnat i světové kuchyně, například indickou či thajskou.

8. Nejoblíbenější zájezdy do Kolobřehu

Z nabídky zájezdů do této lázeňské destinace v Polsku můžete vybírat například na Slevomatu, Travelkingu či Bookingu.

Diune Hotel & Resort

Diune Hotel & Resort - kolobřeh polsko

Lokalita: Kolobřeh
Typ ubytování: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Slevomat

Luxus zvenku i zevnitř – Diune Hotel & Resort je vybavený apartmány pro rodinu i pokoji pro dva hosty. Díky přítomnosti wellness centra a dětského klubu máte jistotu, že se tady zabaví každá věková kategorie. Wellness disponuje vířivkou, saunou i bazénem. Dětský klub a fitness centrum můžete využívat neomezeně. U hotelu je placené parkoviště a nabíječka pro elektromobily.

Hotel se nachází u východní části pobřeží v blízkosti pláže. Přímo na hotelu si můžete zapůjčit kola a projet si celou lázeňskou oblast i její okolí. Na pláži s pozvolným vstupem do moře si můžete zapůjčit lehátka. K památkám a turistickým cílům města to nebudete mít daleko. Hotel je čistý a moderní a právě jeho poloha je jednou z nejčastěji vyzdvihovaných vlastností.

Factory Resort

Factory Resort - kolobřeh polsko

Lokalita: Kolobřeh
Typ ubytování: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Slevomat

Čtyřhvězdičkový hotel Factory Resort nepůsobí na první pohled zrovna luxusním dojmem, ale zdání klame. Jedná se o bývalou továrnu, která byla postavena v 90. letech 19. století. Současný interiér je velice moderní a elegantní, stále v něm ovšem přetrvává nenahraditelná atmosféra minulých dob. Recenze na tento hotel jsou velice kladné.

Co vás na hotelu čeká? Třeba neomezený vstup do wellness zóny, což znamená neomezený přístup k vířivce, do bazénu nebo sauny. K pláži se dostanete zhruba za 10 minut. Hotel se nachází v blízkosti centrální pláže. Daleko to není ani do centra města, které je od hotelu vzdálené přibližně jen kilometr. K proslulému majáku to budete mít přibližně 2 km.

Hotel New Skanpol

Hotel New Skanpol - kolobřeh polsko

Lokalita: Kolobřeh
Typ ubytování: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Travelking

Neomezený vstup do hotelového wellness centra budete mít také v tříhvězdičkovém hotelu New Skanpol. Součástí wellness je v tomto hotelu bazén, vířivka a sauny. Rovněž budete moci využívat neomezeného vstupu do posilovny. Součástí hotelu je také diskotéka, stolní tenis a kulečník. Hotelu dělají společnost parky a v docházkové vzdálenosti máte spoustu turistických cílů.

Hotel leží přibližně 800 m od městské pláže. Pokud budete mít k dispozici automobil, můžete se vydat i ke vzdálenějším plážím – ve vzdálenosti do pouhých 12 km jich je hned několik. Pokud auto nemáte, nevadí. V blízkosti hotelu se nachází promenáda, ve vzdálenosti jen 500 m pak leží historické centrum města. Maják je od hotelu vzdálen 3 km.