Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

23 nejlepších zemí pro život v důchodu

7. 2. 2016 aktualizováno

 

Přemýšlíte, že byste se na důchod přestěhovali někam do zahraničí? Ať již z důvodů lepšího klimatu, nižších životních nákladů nebo lepší zdravotní péče? Pak pro vás máme žebříček 23 zemí, které mohou být tou správnou volbou.

Žebříček vytvořil magazín International Living na základě 10 kategorií, mezi které patří nákup a pronájem nemovitostí, výhody a slevy pro penzisty, snadnost získání víz a trvalého pobytu, životní náklady, zapadnutí do komunity, zábava a vymoženosti, zdravotní péče, zdravý životní styl, infrastruktura a podnebí.

Přestože byl výzkum šit na míru americkým penzistům a hodnocení některých kategorií nemusí být pro nás příliš relevantní (např. anglicky mluvící populace či letecká dostupnost dané země z USA), rozhodně se jedná o zajímavé srovnání, na základě kterého můžete již nyní vymýšlet své plány na stáří. A které země tedy patří mezi nejlepší?

23 nejlepších zemí pro život v důchodu

Největším rájem penzistů je Panama

Z pohledu na infografiku je zřejmé, že nejlepší podmínky pro život v důchodu mají země střední Ameriky. Za nimi je několik zemí jižní Ameriky, dále jihovýchodní Asie a pár Evropských zemí.

Ze všech zkoumaných zemí se nejvýše umístila Panama, ve které můžete žít jakýkoli životní styl, se vám zlíbí. Ať již rádi chodíte po zelených kopcích, objevujete exotickou přírodu deštných pralesů či jen tak poleháváte na pláži. Dokonce i městské typy si přijdou na své díky skvělému stravování a rostoucím kulturním vyžití. Rovněž zdravotní péče je na skvělé úrovni a za slušnou cenu. Nemluvě o neuvěřitelně přátelských a vstřícných lidech.

V těsném závěsu se na druhém místě umístil Ekvádor, o kterém si můžete přečíst nedávný rozhovor s Janem Bartošem. V TOP 10 se umístili další tři středoamerické země Mexiko, Kostarika a Nikaragua, poté jihoamerická Kolumbie, asijská Malajsie a Thajsko a dvě evropské země ŠpanělskoPortugalskem.

Celou tabulku Global Retirement Index 2016 s hodnocením jednotlivých kritérií si můžete prohlédnout zde:

Global-Retirement-Index

Zdroj dat: internationalliving.com
Design infografiky: Freepik.com

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář