Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

23 nejlepších zemí pro život v důchodu

26. 1. 2024 aktualizováno

Přemýšlíte, že byste se na důchod přestěhovali někam do zahraničí? Ať již z důvodů lepšího klimatu, nižších životních nákladů nebo lepší zdravotní péče? Pak pro vás máme žebříček 23 zemí, které mohou být tou správnou volbou.

Žebříček vytvořil magazín International Living na základě srovnání klíčových kategorií, mezi které patří nákup a pronájem nemovitostí, výhody a slevy pro penzisty, snadnost získání víz a trvalého pobytu, životní náklady, zapadnutí do komunity, zdravotní péče, zdravý životní styl, infrastruktura a podnebí. Žebříček jsme doplnili ještě o další zajímavé destinace z WorldPopulationReview.

Přestože byl výzkum šit na míru americkým penzistům a hodnocení některých kategorií nemusí být pro nás příliš relevantní (např. anglicky mluvící populace či letecká dostupnost dané země z USA), rozhodně se jedná o zajímavé srovnání, na základě kterého můžete již nyní vymýšlet své plány na stáří. A které země tedy patří mezi nejlepší?

23 nejlepších zemí pro život v důchodu

Největším rájem penzistů je Kostarika

Z pohledu na infografiku je zřejmé, že nejlepší podmínky pro život v důchodu mají země střední Ameriky. Za nimi je několik zemí jižní Ameriky, dále jihovýchodní Asie a pár evropských zemí.

Ze všech zkoumaných zemí se nejvýše umístila Kostarika, ve které můžete žít jakýkoli životní styl, se vám zlíbí. Ať již rádi chodíte po zelených kopcích, objevujete exotickou přírodu deštných pralesů či jen tak poleháváte na pláži. Dokonce i městské typy si přijdou na své díky skvělému stravování a rostoucímu kulturnímu vyžití. Nemluvě o neuvěřitelně přátelských a vstřícných lidech.

V TOP 10 se umístily i další středoamerické země, např. Mexiko, Panama a Ekvádor, o kterém si můžete přečíst rozhovor s Janem Bartošem. Poté jihoamerická Kolumbie, asijská Malajsie a hned čtyři evropské země: ŠpanělskoPortugalskem, Řecko a Francie.

Celou tabulku Global Retirement Index 2024 s hodnocením jednotlivých kritérií si můžete prohlédnout zde:

Global Retirement Index 2024 SVZ

Zdroje dat: internationalliving.com; internationalliving.com/world-rankings; worldpopulationreview.com
Design infografiky: Canva.com

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář