Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Objevte programy Erasmus+ s Mladiinfo

6. 4. 2016 aktualizováno

V dnešní době existují dva typy studentů. Prvním typem jsou ti, kteří stráví svá studijní léta bez většího studijního nebo pracovního zážitku v zahraničí. Někteří tak činí záměrně, další o dostupných programech nevědí. Druhou skupinou jsou lidé, kteří se aktivně zajímají o možnosti, jak si vyzkoušet život za hranicemi. Nicméně existuje tolik programů, že ti méně trpěliví se v nich prostě ztratí.

A přesně proto bylo, podobně jako náš web Světaznalec.cz, založeno Mladiinfo. Jedná se o již několik let fungující organizaci, která je pobočkou Mladiinfo International a pomáhá studentům orientovat se v dostupných programech. Za tímto účelem provozuje webovou stránku www.mladiinfo.cz, na které informuje o aktuálních nabídkách od stáží přes stipendia až po dobrovolnictví na druhém konci světa.

Na tento web přispívají redaktoři – studenti, či absolventi, kteří vědí, o čem mluví, protože si často prošli různými programy sami. Zkušenosti se tak předávají díky nim i dalším přispívajícím čtenářům.

Dynamická organizace je složena pouze z dobrovolníků a nadšenců. Parta mladých lidí kromě provozování webu organizuje férové snídaně, promítání a cestovatelské přednášky. Potkáte je také na studijních veletrzích (např. nadcházející NGO Market v Praze).

Kromě toho jsou aktivně zapojeni do mobilit programu Erasmus+, který většina lidí zná jako možnost studovat na zahraniční univerzitě. Bylo by chybou redukovat tento program pouze na studijní výjezdy: jde o komplexní vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže.

Mladiinfo ČR vysílá dobrovolníky v rámci tzv. Evropské dobrovolné služby (European Voluntary Service – EVS), která spadá pod Erasmus+. V rámci tohoto programu již  Mladiinfo vyslalo dobrovolníky do Británie, Francie, Estonska, Turecka, Gruzie, Makedonie a Černé Hory.

Evropská dobrovolná služba je perfektní příležitostí, jak nasbírat zkušenosti – zejména proto, že počáteční investice nejsou nijak finančně náročné, výběr účastníků je založen na osobní komunikaci s organizací a je omezen pouze věkem. Během pobytu na EVS jste zapojeni do práce v organizaci, máte zajištěné kapesné, jazykový kurz a ubytování.

V poslední době se Mladiinfo zapojuje také do dalšího typu E+ mobilit – tzv. výměn mládeže a různých druhů školení, vždy zaměřených na určitá témata. Tyto programy jsou dostupné mladým lidem z celé Evropy. Nedávno proběhlo třeba Mladiinfo školení na téma PR a médií v Brně a nedávno bylo ukončeno přihlašování na květnový Job Hunting v Litomyšli.

 

Chcete se dozvědět více o aktivitách Mladiinfo? Navštivte jejich web nebo se staňte jejich fanoušky na Facebooku.

MLADIINFO

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář