Objevte programy Erasmus+ s Mladiinfo

0
378

mladiinfo4

V dnešní době existují dva typy studentů. Prvním typem jsou ti, kteří stráví svá studijní léta bez většího studijního nebo pracovního zážitku v zahraničí. Někteří tak činí záměrně, další o dostupných programech nevědí. Druhou skupinou jsou lidé, kteří se aktivně zajímají o možnosti, jak si vyzkoušet život za hranicemi. Nicméně existuje tolik programů, že ti méně trpěliví se v nich prostě ztratí.

A přesně proto bylo, podobně jako náš web Světaznalec.cz, založeno Mladiinfo. Jedná se o již několik let fungující organizaci, která je pobočkou Mladiinfo International a pomáhá studentům orientovat se v dostupných programech. Za tímto účelem provozuje webovou stránku www.mladiinfo.cz, na které informuje o aktuálních nabídkách od stáží přes stipendia až po dobrovolnictví na druhém konci světa.

MLADIINFONa tento web přispívají redaktoři – studenti, či absolventi, kteří vědí, o čem mluví, protože si často prošli různými programy sami. Zkušenosti se tak předávají díky nim i dalším přispívajícím čtenářům.

Dynamická organizace je složena pouze z dobrovolníků a nadšenců. Parta mladých lidí kromě provozování webu organizuje férové snídaně, promítání a cestovatelské přednášky. Potkáte je také na studijních veletrzích (např. nadcházející NGO Market v Praze).

Kromě toho jsou aktivně zapojeni do mobilit programu Erasmus+, který většina lidí zná jako možnost studovat na zahraniční univerzitě. Bylo by chybou redukovat tento program pouze na studijní výjezdy: jde o komplexní vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže.

mladiinfo3Mladiinfo ČR vysílá dobrovolníky v rámci tzv. Evropské dobrovolné služby (European Voluntary Service – EVS), která spadá pod Erasmus+. V rámci tohoto programu již  Mladiinfo vyslalo dobrovolníky do Británie, Francie, Estonska, Turecka, Gruzie, Makedonie a Černé Hory. Příběhy účastníků si můžete přečíst na jejich webu.

Evropská dobrovolná služba je perfektní příležitostí, jak nasbírat zkušenosti – zejména proto, že počáteční investice nejsou nijak finančně náročné, výběr účastníků je založen na osobní komunikaci s organizací a je omezen pouze věkem. Během pobytu na EVS jste zapojeni do práce v organizaci, máte zajištěné kapesné, jazykový kurz a ubytování.

mladiinfo2V poslední době se Mladiinfo zapojuje také do dalšího typu E+ mobilit – tzv. výměn mládeže a různých druhů školení, vždy zaměřených na určitá témata. Tyto programy jsou dostupné mladým lidem z celé Evropy. Nedávno proběhlo třeba Mladiinfo školení na téma PR a médií v Brně a nedávno bylo ukončeno přihlašování na květnový Job Hunting v Litomyšli.

Chcete se dozvědět více o aktivitách Mladiinfo? Navštivte jejich web nebo se staňte jejich fanoušky na Facebooku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here