Největšími čtenáři na světě jsou Indové

0
653

Největšími čtenáři na světě jsou Indové

Podle průzkumu agentury NOP World Culture Score provedeného v roce 2005 ve 30 zemích světa stráví lidé čtením knih v průměru 6,5 hodin týdně. Největšími čtenáři jsou obyvatelé Indie, kteří čtou bezmála 11 hodin, následovaní Thajci a Číňany (kteří konzumací knih stráví 9,4, respektive 8 hodin).

Z evropských zemí jsou na tom nejlépe Češi (7,4 hodin týdně), následovaní Švédy, Francouzy (oba 6,9h), Maďary (6,8h) a Poláky (6,5h). Naopak občané Velké Británie čtou pouze 5,3 hodin.

Ačkoli se Asiaté nacházejí na špici žebříčku, rovněž ho i uzavírají. Ze všech zemí se nejméně čte v Koreji a Japonsku (3,1, respektive 4,1 hodin).

Průzkum se kromě čtení knih zabýval i sledováním televize, posloucháním rádia a prohlížením internetu. Největšími konzumenty televizních programů jsou Thajci, kteří u obrazovky prosedí v průměru 22,4 hodin týdně, následovaní Filipínci (21h), Egypťany (20,9h) a Turky (20,2h). Naopak nejméně aktivními TV diváky jsou Mexičané, kteří této činnosti věnují polovinu času (11,6h).

Největšími posluchači rádia jsou obyvatelé jižní Ameriky, konkrétně Argentinci a Brazilci, kteří u rozhlasu stráví 20, respektive 17 hodin. Posledními v tomto žebříčku jsou naopak Číňané s 2 hodinami týdně.

Ve volném čase nejvíce času trávili u počítače Taiwanci, následovaní Thajci a Španěly (všichni tři okolo 12 hodin týdně). Nejméně naopak Mexičané, Italové a Němci (okolo 6 hodin).

Ze všech zkoumaných zemí lidé v roce 2005 trávili v průměru u televize 16,6, u internetu 8,9, u rozhlasu 8 a nad knihou 6,5 hodin.

Kompletní statistiky naleznete na webu marketresearchworld.net

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here