Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Největšími čtenáři na světě jsou Indové

28. 3. 2016 aktualizováno

 

Podle průzkumu agentury NOP World Culture Score provedeného v roce 2005 ve 30 zemích světa stráví lidé čtením knih v průměru 6,5 hodin týdně. Největšími čtenáři jsou obyvatelé Indie, kteří čtou bezmála 11 hodin, následovaní Thajci a Číňany (kteří konzumací knih stráví 9,4, respektive 8 hodin).

Z evropských zemí jsou na tom nejlépe Češi (7,4 hodin týdně), následovaní Švédy, Francouzy (oba 6,9h), Maďary (6,8h) a Poláky (6,5h). Naopak občané Velké Británie čtou pouze 5,3 hodin.

Ačkoli se Asiaté nacházejí na špici žebříčku, rovněž ho i uzavírají. Ze všech zemí se nejméně čte v Koreji a Japonsku (3,1, respektive 4,1 hodin).

Průzkum se kromě čtení knih zabýval i sledováním televize, posloucháním rádia a prohlížením internetu. Největšími konzumenty televizních programů jsou Thajci, kteří u obrazovky prosedí v průměru 22,4 hodin týdně, následovaní Filipínci (21h), Egypťany (20,9h) a Turky (20,2h). Naopak nejméně aktivními TV diváky jsou Mexičané, kteří této činnosti věnují polovinu času (11,6h).

Největšími posluchači rádia jsou obyvatelé jižní Ameriky, konkrétně Argentinci a Brazilci, kteří u rozhlasu stráví 20, respektive 17 hodin. Posledními v tomto žebříčku jsou naopak Číňané s 2 hodinami týdně.

Ve volném čase nejvíce času trávili u počítače Taiwanci, následovaní Thajci a Španěly (všichni tři okolo 12 hodin týdně). Nejméně naopak Mexičané, Italové a Němci (okolo 6 hodin).

Ze všech zkoumaných zemí lidé v roce 2005 trávili v průměru u televize 16,6, u internetu 8,9, u rozhlasu 8 a nad knihou 6,5 hodin.

Kompletní statistiky naleznete na webu marketresearchworld.net

Největšími čtenáři na světě jsou Indové

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář