Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
>

Au-pair – kde hledat rodinu přes internet

14. 10. 2016 aktualizováno

Práce au-pair je krásná, na první pohled jednoduchá, ale občas i plná strastí. Není nic jednoduššího, než dělat práci, která je člověku přirozená a pro kterou nepotřebuje téměř žádné vzdělání. Je úžasné vidět pokroky “našich” dětí, to jak rostou a současně za to dostávat peníze, mít střechu nad hlavou, i lednici plnou jídla. Na druhou stranu umí všechny děti také pořádně pozlobit a člověk si musí poradit se všemi jejich vrtochy. Otázkou je, jak si takovou práci sám najít…

Agentura versus vlastní vyhledávání?

Pro hodně budoucích au-pair je lepší najít si rodinu na vlastní pěst, mají větší svobodu výběru, všechna kritéria si nastaví tak, jak potřebují. Mohou si dopisovat s více rodinami a na závěr si vybrat tu, co jim sedne nejvíc. Důležité je si s rodinami psát dostatečně dlouho, popřípadě si i párkrát zavolat a co je hlavní, všechny důležité věci si vyjasnit předem, aby pak nedošlo k nemilému překvapení.

Kde hledat?

Nejdůležitější je najít dobré webové stránky, které budou mít bohatou databázi rodin a vy budete mít z čeho vybírat. Začneme neplacenými stránkami.

1) Neplacené vyhledavače au-pair:

Nejznámější a nejpopulárnější vyhledavač. Aupairworld má opravdu hodně rozsáhlou databázi, proto je vždy “z čeho” vybírat. Do kritérií zadáte v jaké zemi hledáte rodinu, kdy můžete nastoupit a jak dlouho chcete zůstat. A poté už vybíráte rodinu. Po registraci máte možnosti si do kritérií zahrnout i možnosti, jako o kolik dětí se chcete starat, zdali vám vadí domácí mazlíčci a spoustu dalších rozšíření.

ssfsfCelý proces, jak tento vyhledavač funguje:14678073_10208131031329206_2052680101_o

Nejprve se zaregistrovat, vyplnit svůj profil a preference. Posléze prozkoumat možnosti databáze, kde zcela jistě narazíte na shodu, jak z vaší strany, tak ze strany rodiny. Velmi důležitou fází celého procesu je samotné seznámení s rodinou, který může probíhat různými způsoby (skype, chat, e-mail atp.). Pokud tímto celým procesem projdete, zbývá se domluvit na konkrétních podmínkách, které bude garantovat smlouva.

Stránka funguje na podobném principu jako výše zmíněný web aupairworld. Ale je důležité říct, že na tomto webu nemusíte hledat nutně jen práci au-pair. Můžete zde najít i pozice jako je tutor, pet sitter nebo housekeeper. Po registraci je možné zadání více kritérií a poté už jen hledáte rodinu, která vám bude nejvíce sympatická a budete se chtít stát její součástí. Hlavní výhodou greataupair je, že se na stránce dají najít rodiny i z “méně obvyklých” zemí, (např. Turecko, Rumunsko apod.) kam byste rádi jeli pracovat jako au-pair.

14677936_10208131031569212_1333998799_o

2) Placené vyhledavače:

Pokud Vám nevadí si za hledání i něco málo připlatit, bohužel, většina stránek je zpoplatněných, tak jednou z nejlepších možností je tento vyhledavač.

Na této stránce je opravdu bohatá databáze rodin, i ze zemí, které jsou pro výběr au-pair méně obvyklé, jako je třeba Čína, či Japonsko. Hodně lidí se práce v těchto zemích bojí, místo toho, aby se z nich snažili vytěžit maximum. Do Velké Británie, Německa a USA, dnes jezdí skoro každý, ale kdo může říct, že dělal au-pair například v Izraeli, či ve Finsku?

14647342_10208131031449209_1940234630_o

Aupair.com je rovněž placená, stejně jako findaupair.com, ale je vhodná spíše pro ty, kteří by rádi vycestovali do USA, či Velké Británie. Vyhledávání je založeno na stejném principu jako třeba u aupairworld a vy tak máte možnost najít rodinu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

sssssZávěr

Na závěr je důležité říct, že je dobré hledat rodinu s dostatečným časovým předstihem, abyste měli čas najít tu nejlepší možnou alternativu, a také dostatek času na vyřízení dalších formalit spojených se smlouvou a následným odjezdem. 

Mohlo by Vás také zajímat, jak si vytvořit au pair profil, který zaujme, čtěte zde.

Máte zkušenosti s vyhledáváním au pair na vlastní pěst? Podělte se o svou praxi s ostatními v komentářích.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Jiří Siegel
Jiří Siegel

Blog o cestování, způsobu života v jiných zemích z pohledu českého studenta, který momentálně studuje na Taiwanu (Taipei)

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář