Taiwan: Teapot mountain a Juansi Waterfall

0
224
Teapot mountain a Juansi Waterfall

Taiwan má mnoho názvů, jedním z nich je “Formosa”, který byl dříve běžně používán a setkat se s ním můžeme dodnes. Pojem znamená Beautiful Isle (krásný ostrov). Nejsem typ člověka, který by se spokojil žít a poznat pouze tajpejské velkoměsto, proto se budu snažit co nejvíce ohodnotit zdali je Formosa opravdu formosou.

Mezinárodní expedice tří Američanů, Francouze a jednoho chczechitouta vyrazila jednoho krásného nedělního rána (za měsíc pobytu jsem nezažil takové vedro a tolik sluníčka) na první hike této sezóny. Vydali jsme se autobusem na východní pobřeží. Cílem byl vrcholek Teapot Mountain a po hřebeni dále pokračovat na Banping Mountain. Začátek trasy začíná v  Jinguashi Gold Ecological Park, kde můžete nalézt museum hornictví a další atrakce s tímto spojené. Konečně jsem vypadl z města, konečně tu bude větší klid, méně lidí. Mé naivní představy vystřídaly davy turistů. Nicméně k mému nadšení většina zůstávala obdivovat zdejší museum a program parku. Výšlap trval slabé dvě hodinky. Tento emejzing vjůů za to určitě stál 🙂

Cestou zpět do Taipei jsme se zastavili v malém městečku Jiufenu, který za dob japonské kolonizace byl význačným pro těžbu zlata. Neméně známe pro tradiční jídlo, které naleznete pouze na tomto místě. Pro filmové fanšmejkry je město známé z filmu City of Sadness nebo z animáku Spirited Away.

Bohužel počasí nebylo zrovna nejlepší, tudíž jsme mohli jenom hádat, o jaké výhledy přicházíme 🙁

Dopravit se na místo je relativně jednoduché, nejlepší způsob je nejspíš dojet na konečnou stanici zelené (Songshan) a poté na autobusové stanici nasednout do autobusu č. 1062. V Jiufenu jste za cca 1h/50kč.

Dalším místem na mém “wish listu” byl národní park  v Taipei – Yangmingshan National Park. Relativně velký národní park nabízí spoustu zajímavých míst, bohužel pro řidiče autobusu, který sváží turisty na jednotlivá místa, tak toto místo bylo neznámé. V autobusku panovala dobrá nálada, protože nám chtěli všichni pomoct, nicméně pokaždé nám řekli, že je to konečná zastávka a vystoupili na jiném místě. Při vystupování stihli popsat naší situaci nastupujícím, tudíž jsme měli další pomocníky. Asi něco na způsob “Hej, ti Američani v autobusu někam jedou, neví pořádně kam, můžeš jim zaklepat na rameno v případě, že by měli vystoupit?”  Vše dobře dopadlo a my se mohli vydat na krátký hike, cílem byl vodopád Juansi Waterfall (bohužel počasí opět moc nepřálo).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here