Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

Taiwan: Teapot mountain a Juansi Waterfall

2. 5. 2016 aktualizováno

Taiwan má mnoho názvů, jedním z nich je “Formosa”, který byl dříve běžně používán a setkat se s ním můžeme dodnes. Pojem znamená Beautiful Isle (krásný ostrov). Nejsem typ člověka, který by se spokojil žít a poznat pouze tajpejské velkoměsto, proto se budu snažit co nejvíce ohodnotit zdali je Formosa opravdu formosou.

Horská turistika

Mezinárodní expedice tří Američanů, Francouze a jednoho chczechitouta vyrazila jednoho krásného nedělního rána (za měsíc pobytu jsem nezažil takové vedro a tolik sluníčka) na první hike této sezóny. Vydali jsme se autobusem na východní pobřeží. Cílem byl vrcholek Teapot Mountain a po hřebeni dále pokračovat na Banping Mountain. Začátek trasy začíná v  Jinguashi Gold Ecological Park, kde můžete nalézt museum hornictví a další atrakce s tímto spojené. Konečně jsem vypadl z města, konečně tu bude větší klid, méně lidí. Mé naivní představy vystřídaly davy turistů. Nicméně k mému nadšení většina zůstávala obdivovat zdejší museum a program parku. Výšlap trval slabé dvě hodinky. Tento emejzing vjůů za to určitě stál :)

Cestou zpět do Taipei jsme se zastavili v malém městečku Jiufenu, který za dob japonské kolonizace byl význačným pro těžbu zlata. Neméně známe pro tradiční jídlo, které naleznete pouze na tomto místě. Pro filmové fanšmejkry je město známé z filmu City of Sadness nebo z animáku Spirited Away.

Bohužel počasí nebylo zrovna nejlepší, tudíž jsme mohli jenom hádat, o jaké výhledy přicházíme :(

Dopravit se na místo je relativně jednoduché, nejlepší způsob je nejspíš dojet na konečnou stanici zelené (Songshan) a poté na autobusové stanici nasednout do autobusu č. 1062. V Jiufenu jste za cca 1h/50kč.

Návštěva národního parku

Dalším místem na mém “wish listu” byl národní park  v Taipei – Yangmingshan National Park. Relativně velký národní park nabízí spoustu zajímavých míst, bohužel pro řidiče autobusu, který sváží turisty na jednotlivá místa, tak toto místo bylo neznámé. V autobusku panovala dobrá nálada, protože nám chtěli všichni pomoct, nicméně pokaždé nám řekli, že je to konečná zastávka a vystoupili na jiném místě. Při vystupování stihli popsat naší situaci nastupujícím, tudíž jsme měli další pomocníky. Asi něco na způsob “Hej, ti Američani v autobusu někam jedou, neví pořádně kam, můžeš jim zaklepat na rameno v případě, že by měli vystoupit?”  Vše dobře dopadlo a my se mohli vydat na krátký hike, cílem byl vodopád Juansi Waterfall (bohužel počasí opět moc nepřálo).

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Jiří Siegel
Jiří Siegel

Blog o cestování, způsobu života v jiných zemích z pohledu českého studenta, který momentálně studuje na Taiwanu (Taipei)

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář