Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec

(non)SENS blogu

11. 3. 2016 aktualizováno

Mmm… klepu do klávesnice nesmyslná slova, přečtu větu a držím ctrl + A, poté lehkým dotykem zmáčknu DELETE! Přemýšlím, co bych mohl napsat na úvod, aby to alespoň trošku dávalo smysl. Velký úspěch znamená, že si přečteš tenhle post a vrátíš se zpátky za týden na další :)

Když jsem byl malý Síg®l, jedna zcela zásadní vzpomínka mi utkvěla v paměti. Vzpomínám si, jak můj děda mě brával na výlety do zahraničí (Drážďany, Vídeň, Mnichov atp.). Druhý děda mě zas naučil spát ve stanu a jíst z ešusu. Pro někoho běžná věc, ale já jsem přesvědčen, že tohle ovlivnilo můj život, který momentálně žiji. Jasně, “deep thoughts” jsem si mohl odpustit a jednoduše říct, že cestování je v dnešním světě IN!

V mládí jsem věděl, že Taiwan je můj sen (pláštěnka nebo deštník jsou nutnou výbavou)!

tumblr_inline_o38zqrIjo31t49lay_540

Nejzásadnější sdělení, které vám má tento první post poskytnout:

1) Kdo jsem?

Čas letí, tento rok mi bude již čtvrt století. Pocházím z Náchoda, nicméně převážnou část trávím v rodinném sídle v Pardubicích. Abych doplnil trasu “Berlin – Tokio – Řím”, studuji v Hradci Králové – “Pardubice – HK – Náchod (Marco spíš). Minulý rok jsem dokončil bakalářský program (Politologie), kde také pokračuji na navazujícím magisterském programu – Politologie Latinskoamerická studia (WTF I am doing in Taiwan?)

2) O čem chci psát

Chci se podělit o své cestovatelské zážitky, zkušenosti. Moje cesta začala někdy v období plnoletosti, když jsme s partou kamarádů podnikli tzv. Eurotrip vol.1. Jednoduše sbalit věci, sehnat auto a vyrazit objevovat krásy Evropy. Nakonec z toho vznikla trošku tradice a podnikli takových cest více (Francie, Švýcarsko, Rumunsko, Bulharsko, celý Balkán). Jedna z mých největších zkušeností, která mi otevřela oči, byla zkušenost z výměnného programu (Erasmus). Půlroční studijní pobyt jsem absolvoval na jihu Maďarska v Szegedu. S programem Erasmus jsem se kamarádil i na podzim minulého roku, kdy jsem využil možnosti financování pracovní stáže v Bruselu (EEE-YFU). Taktéž jsem měl to štěstí a byl vybrán na odborný výjezd studentů do Bolívie pod velením naší sympatické děkanky. V tomto období jsem také podnikl mimo školní cesty jako například: stopem po Islandu, Gruzie, znovu projet Balkán (věřím, že do Albánie se vrátím ještě několikrát).

V průběhu stáže v Bruselu jsem se rozhodl čelit další výzvě. Poslal přihlášku, prošel výběrovým řízením. A hurááá, jedeš na Taiwan! Sounds easy. Od 16/2 do 30/6 studuji na Soochow univerzitě v Taipei. Jelikož mám jen jednosměrnou letenku, plánuji procestovat pár států v tomto jihovýchodním asijském regionu (Filipíny, Malajsie, Indonésie) a samozřejmě v průběhu semestru poznat zdejší kulturu a odhalit krásy tohoto ostrova. Taktéž se chci zaměřit a popsat různé aspekty běžného taiwanského života jako jsou kulturní zvyklosti, taiwanská kuchyň, myšlení, politika atp.

PS: Nejsem dobrý češtinář, občas budu sprostý, mám svůj specifický smysl pro humor, na trapné otázky nebudu reagovat. V případě informací o něčem, co vás zajímá – [email protected] nebo facebook – George Siegel.

Stay tunned :)

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Jiří Siegel
Jiří Siegel

Blog o cestování, způsobu života v jiných zemích z pohledu českého studenta, který momentálně studuje na Taiwanu (Taipei)

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář