Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejpozitivnějšími lidmi na světě jsou Latinoameričané

28. 2. 2016 aktualizováno

Ve které zemi lidé každodenně zažívají nejvíce pozitivních emocí? Na základě dat analytické společnosti Gallup, která v roce 2014 zpovídala zhruba 1000 obyvatel z každé ze 143 zkoumaných zemí, patří mezi nejšťastnější lidi na planetě obyvatelé Latinské Ameriky.

Gallup vytvořil tzv. Positive Experience Index, který vyjadřuje, jak moc se lidé v dané zemi smějí, radují, cítí dobře odpočatí, zda je s nimi zacházeno s respektem a jestli se učí nebo dělají něco zajímavého.

Latinoameričané s náskokem porážejí celý svět

Z výsledků vyplývá, že největší podíl obyvatel zažívajících pozitivní emoce byste našli v Paraguaji (skóre PEI 89), která je následovaná Kolumbií, Ekvádorem, Guatemalou, Hondurasem, Panamou, Venezuelou, Kostarikou, Salvadorem a Nikaraguí. Až na jedenáctém a dvanáctém místě jsou první asijské země – Filipíny a Singapur, které mají shodné skóre (80) s evropským Švýcarskem a další jihoamerickou zemí Uruguayí.

Na opačném konci žebříčku je Súdán (47), následovaný Tuniskem, Tureckem, Srbskem, Bangladéšem a Nepálem. Data ohledně Sýrie, která skončila na posledním místě v předešlém ročníku, nebyla v době zveřejnění studie ještě zpracována.

Češi a Slováci jsou pod průměrem

Celosvětově více než 70% dotázaných lidí odpovědělo, že předchozí den zažili hodně radosti, smáli se, cítili se dobře odpočatí a bylo s nimi zacházeno s respektem. Kromě toho, 50% dotázaných řeklo, že se naučili nebo dělali něco zajímavého. Průměrné skóre Positive Experience Index v roce 2014 bylo 71, což odpovídá i předchozím rokům.

Pokud se podíváme na Českou republiku a Slovensko, tak ty s hodnotami 62, resp. 65 zůstávají pod celosvětovým průměrem.

Takže lidičky, trošku radosti do toho pesimismu!

Mapa pozitivnosti

Zdroj dat: Gallup.com
Grafický design: freepik.com

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář