Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí Světaznalec.cz - dovolená, studium a práce v zahraničí
Menu
Světaznalec » Evropa » Malta

St. Julian’s

Pulzující letovisko St. Julian’s bychom mohli považovat za centrum toho nejdůležitějšího turistického dění na Maltě. Jeho luxusní čtvrť Paceville se proslavila svým bujarým nočním životem. Lepší už na Maltě nezažijete. Kde se v tomto vyhledávaném letovisku ubytovat, co zde navštívit a na co se případně připravit? Všechno důležité se dozvíte v tomto článku.

Pětihvězdičkový hotel

Luxusní hotel na břehu moře. Přímo v hotelu si můžete zarezervovat lekce potápění.

Čtyřhvězdičkový hotel

Hotel s výhledem na záliv. V těsné blízkosti hotelu se nachází autobusová zastávka.

Tříhvězdičkový hotel

Cenově dostupný hotel v rezidenční čtvrti. Leží nedaleko pláží a pár km od letiště.

1. O letovisku St. Julian’s

St. Julian’s je nejdivočejší letovisko na Maltě. Můžete se setkat také s výrazem San Ġiljan (maltsky), protože St. Julian’s je spíše jeho anglická varianta. Letovisko je považováno za předměstí města Valletta, přičemž sousedí s dalším letoviskem, a tím je Sliema.

Slovo nuda by si mohli návštěvníci i obyvatelé tohoto města klidně vymazat ze slovníku. Nic takového vás tu totiž nečeká. Tedy za předpokladu, že milujete bary, kasina a obchody s luxusní módou. Letovisko leží u stejnojmenné zátoky v severní části hlavního ostrova Malta. Právě zátoka je jednou z mála možností úniku před všudypřítomnými podniky.

2. Pláže v letovisku St. Julian’s

Pobřeží poseté desítkami písečných pláží v tomto letovisku určitě nečekejte. Nachází se zde pouze jediná hlavní pláž, za zbytkem budete muset cestovat. V okolí této destinace ale naštěstí budete mít více štěstí.

St. George’s Bay – V souvislosti s touto pláží můžete narazit také na název Il-Bajja ta’ San Ġorġ. Tato písečná pláž je dlouhá přibližně 70 metrů a příliš mnoho možností k úniku před městem neposkytne, posedět u břehu se tady ale dá. Počítejte s tím, že zejména během hlavní sezóny může být tato pláž poměrně vytížená. Je zde plavčík, restaurace i lehátka se slunečníky.

Balluta Bay Beach – Maličká a snadno dostupná pláž přímo ve městě. Vzhledem ke své velikosti bývá také v letní sezóně často vytížená a navíc můžete narazit na nedostatky v podobě odpadků. Je ale obklopena maltskými architektonickými skvosty.

Exiles Beach – Pláž v přilehlém letovisku Sliema. Jedná se o malou zátoku, která skrývá kamenito-písečnou pláž. V rámci letoviska Sliema se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších pláží. Nachází se jen pár set metrů od Balluta Bay Beach.

Pláže v letovisku St. Julian's - st julian's malta

3. Co vidět v letovisku St. Julian’s?

Promenáda a centrum města

Promenáda letoviska se táhne od zálivu Spinola k zálivu Balluta. Nachází se na ní celá řada resortů, které patří k těm nejvyhledávanějším v celé oblasti. Narazíte zde na mnoho turistů, ale nápis LOVE si nemůžete nechat ujít. Odpočinek zde nabídnou restaurace a kavárny. To nejhezčí je ale výhled na krásnou architekturu, který se vám při procházce naskytne.

Kostel Panny Marie z hory Karmel

Tento kostel se nachází na pomezí letovisek St. Julian’s a Sliema. Jedná se o novogotickou stavbu v zálivu Balluta. Vzhledem k důležitosti náboženství na Maltě nikoho nepřekvapí, že se zde pravidelně konají nedělní mše i tradiční svatby. I přesto je tento kostel otevřen veřejnosti, můžete si ho tedy prohlédnout zvenku i zevnitř. V nočních hodinách bývá kostel krásně nasvícen.

Portomaso Marina

Uměle vybudovaný přístav Portomaso Marina je domovem pro celou řadu luxusních podniků. Můžete zde ochutnat nespočet světových kuchyní v čele s italskou, čínskou či japonskou. Kromě toho jsou zde také hotely a kasina. Také odtud budete mít výhled na moře a kotviště drahých jachet. Nachází se zde také tzv. Portomaso Business Tower, která je s výškou 98 m nejvyšší budovou celého ostrova.

4. Sport a další aktivity

Jak strávit den v letovisku St. Julian’s? Ať už zde budete ubytovaní, či nikoliv, existuje několik aktivit, kterými si můžete svůj pobyt na Maltě zpestřit. Možná bude překvapením, že si zde i přes nedostatek pláží můžete vyzkoušet vodní sporty. Často bývá nabízena jízda na vodním skútru, vodních lyžích nebo třeba windsurfing. V letovisku si můžete také zahrát bowling.

5. Aktivity pro děti

Je zcela logické, že kasina ani bary s dětmi navštěvovat nebudete. Je tedy vůbec rušné letovisko St. Julian’s vhodné pro dovolenou s dětmi? Ačkoliv se s nimi můžete z místního přístavu vydat na plavby loďkou, které se jim určitě budou líbit, o destinaci pro rodinnou dovolenou se bohužel nejedná. V tomto případě zvolte spíše alternativu, kterou může být třeba ostrov Gozo.

Aktivity pro děti - st julian's malta

6. Noční život pro dospělé

Zatímco děti by se v St. Julian’s nudily, dospělí milující bohatý noční život si zde přijdou na své. V letovisku se totiž nachází proslulá čtvrť Paceville, která je považována za centrum nočního života na celé Maltě. Tato čtvrť je synonymem pro luxus, bary, kluby, diskotéky, restaurace a kasina. Jedná se také o část města, která je poměrně oblíbená mezi mladými lidmi a studenty.

Ve čtvrti Paceville si ale na své přijdou všechny věkové kategorie. Místo je velice rušné, z každého koutu hraje hlasitá hudba. I přes proslulost této oblasti ale můžete narazit na podniky, ve kterých se najíte za relativně přijatelné ceny.

7. Nejoblíbenější zájezdy do destinace St. Julian’s

Největší počet ubytování v destinaci St. Julian’s nabízejí cestovní kanceláře Čedok a Dovolená.cz. Vybírat můžete také u cestovek Fischer a EXIM Tours, ne vždy je ale ubytování na těchto stránkách dostupné. Několika hotely disponuje také Invia. Nezapomeňme ani na Booking.

Hotel Radisson Blu

Hotel Radisson Blu St. Julian's Resort - st julian's

Lokalita: St. Julian’s
Typ ubytování: pětihvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Pětihvězdičkový hotel Radisson Blu St. Julian’s Resort je zástupcem luxusních ubytování v tomto letovisku. Nachází se přímo na břehu moře, takže si může dovolit spoustu výsad. Ty z hotelu dělají perfektní volbu pro náročné klienty. Disponuje například vlastní potápěčskou školou, která organizuje kurzy potápění. Sportovní aktivity na hotelu tím ale ani zdaleka nekončí.

V nabídce hotelu jsou dále například tenisové kurty či fitness centrum. Kolem něj vedou běžecké trasy. Ten, kdo se bude chtít podívat dál, ocení autobusovou zastávku, která se nachází v docházkové vzdálenosti od hotelu. Odtud se můžete dostat třeba do Valletty. Pulzující městská čtvrť Paceville je od hotelu vzdálená zhruba jen 1 km.

Cavalieri Art Hotel

Cavalieri Art Hotel - st julian's

Lokalita: St. Julian’s
Typ ubytování: čtyřhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Výhodnou polohu s výhledem na záliv Balluta může nabídnout čtyřhvězdičkový hotel Cavalieri Art. Okolí hotelu je poseté mnoha restauracemi a kavárnami. To samé lze říct i o obchodech. Přímo u hotelu se pak nachází také autobusová zastávka, která se může stát vaším výchozím bodem pro výlety do okolí.

Hotel se nachází na hranici letovisek St. Julian’s a Sliema, můžete tedy využívat výhod obou těchto míst. Jednou takovou výhodou je kamenitá pláž Exiles, o které jsme psali výše. Ta od vás totiž bude vzdálená jen 400 metrů. V areálu hotelu se pak nacházejí 2 venkovní bazény se slanou vodou. A nechybí ani dětský bazén.

Valentina

Valentina - st julian's

Lokalita: St. Julian’s
Typ ubytování: tříhvězdičkový hotel
Cestovní kancelář: Čedok

Tříhvězdičkový hotel Valentina se nachází v rezidenční části letoviska. V jeho těsné blízkosti naleznete stanice veřejné dopravy, pláže, restaurace, ale i kasina, kluby nebo bary. Poloha hotelu ho předurčuje k velké oblibě, i tak si ale drží velice kladné hodnocení. I přes svoji kategorii působí tento hotel moderním dojmem. Klienti si pochvalují krásné výhledy.

Nejkrásnější výhledy se vám na tomto hotelu odkryjí ze střešní terasy. Ta je navíc vybavená venkovním bazénem. Součástí hotelu je podzemní parkoviště. Hotel je vzdálen zhruba 400 m od Portomaso Marina. Výchozí bod pro vodní sporty je vzdálen přiblizně 700 m. Jedná se o půjčovnu pomůcek Rush Watersports. Městská pláž St. George’s Bay leží méně než 800 m od hotelu.