Albánská výzva

0
392
albánská výzva

Otevíráme Albánské Alpy světu“, tak zní motto dobrovolnického projektu Albánská výzva, který se zaměřuje na turistický rozvoj izolované albánské vesnice Curraj i Epërm a jejího okolí. Projekt vznikl na podzim roku 2014 a během loňského roku se do něho zapojila stovka dobrovolníků a řada dalších podporovatelů a sponzorů.

V rámci projektu dobrovolníci vyznačili v oblasti více než 100 km turistických stezek, opravili místní kostel, postavili most v sousední vesnici Theth a uspořádali první ročník Festivalu Curraj i Epërm.

Albánská výzva v roce 2016

Do projektu se můžete zapojit i vy, jelikož bude pokračovat i v letošním roce. Konkrétně proběhne od 26. června do 13. srpna 2016 a bude rozdělen na 7 týdenních turnusů od neděle do soboty. Základnou zůstane Curraj i Epërm, přičemž aktivity budou probíhat i v okolních vesnicích. Cílem bude zajišťovat servis pro turisty přicházející po tranzitní stezce z Thethu, Valbony a od Komanské přehrady.

V plánu je údržba 110 km dlouhé sítě turistického značení a dostavba několika kilometrů průseků, které umožní cestu do Thethu a Mulaje, stavba dalšího mostu a řada dobrodružných a komunitních aktivit.

Kapacita na každý turnus je omezená na zhruba 80 lidí. Doporučený maximální věk pro účastníky je 30 let. V případě zájmu můžete již nyní vyplnit nezávaznou přihlášku.

Více informací o projektu naleznete na webu: http://albanianchallenge.org/

nebo v následujícím dokumentu:

Úvodní foto: Base Camp (albanianchallenge.org)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here