Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Albánská výzva

27. 1. 2016 aktualizováno

Otevíráme Albánské Alpy světu“, tak zní motto dobrovolnického projektu Albánská výzva, který se zaměřuje na turistický rozvoj izolované albánské vesnice Curraj i Epërm a jejího okolí. Projekt vznikl na podzim roku 2014 a během loňského roku se do něho zapojila stovka dobrovolníků a řada dalších podporovatelů a sponzorů.

V rámci projektu dobrovolníci vyznačili v oblasti více než 100 km turistických stezek, opravili místní kostel, postavili most v sousední vesnici Theth a uspořádali první ročník Festivalu Curraj i Epërm.

Albánská výzva v roce 2016

Do projektu se můžete zapojit i vy, jelikož bude pokračovat i v letošním roce. Konkrétně proběhne od 26. června do 13. srpna 2016 a bude rozdělen na 7 týdenních turnusů od neděle do soboty. Základnou zůstane Curraj i Epërm, přičemž aktivity budou probíhat i v okolních vesnicích. Cílem bude zajišťovat servis pro turisty přicházející po tranzitní stezce z Thethu, Valbony a od Komanské přehrady.

V plánu je údržba 110 km dlouhé sítě turistického značení a dostavba několika kilometrů průseků, které umožní cestu do Thethu a Mulaje, stavba dalšího mostu a řada dobrodružných a komunitních aktivit.

Kapacita na každý turnus je omezená na zhruba 80 lidí. Doporučený maximální věk pro účastníky je 30 let. V případě zájmu můžete již nyní vyplnit nezávaznou přihlášku.

Více informací o projektu naleznete na webu: http://albanianchallenge.org/

nebo v následujícím dokumentu:

Úvodní foto: Base Camp (albanianchallenge.org)

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Světaznalec.cz
Světaznalec.cz

Portál zaměřený na studium, stáže, dobrovolnictví, zaměstnání a život v zahraničí. Přinášet Vám budeme jak aktuální informace, články plné zajímavostí, tak i zkušenosti konkrétních lidí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář